Університети Західної України очікують наплив абітурієнтів

Підготовка до вступної кампанії 2014 триває. Незважаючи на напружену суспільно-політичну ситуацію в країні, вищі навчальні заклади розпочнуть прийом документів 1 липня.
Про це заявив Міністр освіти і науки України Сергій Квіт на зустрічі з освітянами та експертами. Абітурієнти  матимуть право подати документи у 5 вищих навчальних закладів на 3 спеціальності у кожному з них. Цьогоріч у вступній кампанії візьмуть участь близько 300 тисяч випускників, пише
Зміни, що чекають абітурієнтів
Кардинальних змін у правила прийому Міністерство освіти і науки не внесло.
Щоправда, певні нововведення є: «Ми легалізуємо систему «Конкурс», інформація з якої матиме офіційний характер. Ще до початку вступної кампанії весь розподіл державного замовлення у вищих навчальних закладах буде оприлюднено на сайті Міністерства освіти і науки України та системи «Конкурс». Абітурієнти та їхні батьки зможуть відслідковувати конкурсну ситуацію online», - повідомляється на офіційному сайті МОН. 
Зміни ж торкнулися зовнішнього незалежного оцінювання. По-перше, здавати тести із всесвітньої історії та біології абітурієнти будуть 16 та 25 червня відповідно. По-друге, Український центр оцінювання якості освіти піде на зустріч кримським одинадцятикласникам. Вони зможуть пройти ЗНО у всіх регіонах України. Більше того, УЦОЯО забезпечить проведення не тільки основної, але і додаткової та скороченої сесії. 
Як політична ситуація вплине на вступну кампанію? 
Цим питанням стурбовані абітурієнти і їхні батьки.
Міністр освіти і науки України Сергій Квіт запевняє, що ЗНО стартує вчасно.
Ні політична ситуація, ні антитерористична операція у східних та південних областях України не змінить дати першого тесту з іноземної мови. Він пройде 3 червня. Проте певні занепокоєння є. Вже сьогодні МОН заявляє про провокації антидержавних політичних сил та рекомендує одеським ВНЗ призупинити навчання. У Донецькій області закривають школи та дитсадки. Студенти з Криму продовжують переводитися у вищі навчальні заклади материка – станом на 5 травня 2014 року з окупованого Криму переведено 1544 студенти (за даними МОН).  
 
Відтак, є підстави вважати, що політична ситуація вплине на географію вступної кампанії і дещо змістить акценти.
Абітурієнти із східних та південних областей регулярно моніторять не тільки новини освіти, але і суспільно-політичну ситуацію у регіонах. Вищу освіту хочеться здобути у стабільних та безпечних умовах.
З цим погоджується голова Ради ректорів Тернопільської області, ректор :
«Думаю, якщо навіть після президентських виборів буде досягнуто перемир’я, напруження у східних регіонах збережеться. Там зараз все кипить. Зрозуміло, що батьки в цій ситуації захочуть  відправити дітей на навчання у більш спокійні регіони. На даний час – це Центр і Захід. Центр, зокрема, Київ в принципі не зможе «переварити» таку велику кількість абітурієнтів. Тому ВНЗ західного регіону повинні пропонувати свої освітні послуги таким вступникам». 
 
Чому студенти із східних регіонів України обирають ВНЗ західних? 
 
По-перше, там стабільно та безпечно, а сьогодні це дійсно важливий критерій. По-друге, якість освітніх послуг цих закладів визнана європейськими країнами.Вузи мають багаторічний досвід співпраці із країнами ЄС. Цьому, між іншим, сприяє географічне розташування. «Ми, все-таки, майже на 1000 км ближче до Європи, ніж ВНЗ східних регіонів. І та євроінтеграція, до якої прагне молодь, тут гарантована. Скажу більше, у нашому вузі багато спеціальностей задіяно у програмі подвійних дипломів, за яким випускник отримує і український, і європейський документ. Це практикує низка вузів західного регіону», - пояснює Володимир Кравець. 
 
По-третє, випускники таких знаних університетів як Львівський національний університет ім. І. Франка, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника користуються попитом на ринку праці. По-четверте, вузи західного регіону мають досвід роботи із студентами не тільки різних куточків України, але й іноземцями. Відтак, можна говорити про толерантність та полікультурність. 
 
Чи варто непокоїтися?
Осторонь суспільно-політичних подій в Україні залишатися важко. Міністерство освіти і науки України регулярно моніторить ситуацію у всіх регіонах та готове реагувати на будь-які зміни. Вибір вищого навчального закладу лежить за абітурієнтами та їхніми батьками.
Цьогоріч до критеріїв відбору вони змушені додати стабільність та безпечність регіону. Відтак, вузам центральної та західної України варто готуватися до збільшення кількості вступників, зокрема, зі Сходу та Півдня.  
Університети Західної України очікують наплив абітурієнтів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі