На Тернопільщині православні і греко-католики не можуть поділити храм і вже ледь не б'ються

У селі на Тернопільщині люди пересварилися та ледь не побилися через церкву. Вона в них - одна, а релігійних конфесій – дві.

Де-юре церква належить меншості – греко-католикам, а де-факто – православним, які правлять у ній богослужіння та не погоджуються на почергові відправи, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30. Через міжконфесійний кофлікт храм опинився на замку, його оточила міліція, а місцеві жителі влаштували сварку через те, що і греко-католики, і православні вважають місцеву церкву своєю. 


На почергові відправи з греко-католиками православні не погоджуються. Кажуть, що вони - несумісні. Священики обох парафій ручкаються і на порозі храму виступають почергово. Але почергово служити в церкві хоче лише один священик – греко-католицький. Православний панотець не пристав на таку пропозицію і відправив греко-католиків у їхню маленьку капличку з шиферу.  Греко-католики у 2009 році довели в господарському суді, що церква їхня. Але, кажуть, що не виганяють православних, просять лише дозволу правити разом.  Православні непохитні і показують копію довідки зі Львівського архіву. Тоді греко-католики продемонстрували оригінал довідки з того ж таки архіву. 

Релігійні суперечки отруюють життя селянам із Сосулівки не один рік. Утім, місцеві чиновники конфлікту не помічають. Замість того, щоб вирішити проблему, вони відряджають у Сосулівку міліціонерів, щоб розбороняли вірян.

На Тернопільщині православні і греко-католики ділять храм
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі