• Головна
  • Тернополяни охоче відвідують сімейні свята родичів у… Слов’янську
19:30, 20 травня 2014 р.

Тернополяни охоче відвідують сімейні свята родичів у… Слов’янську

Тим часом, коли все більше людей намагаються оминати Схід України десятою дорогою, дехто із кременчан охоче відвідує сімейні свята родичів у… Слов’янську. Так днями звідти цілою та неушкодженою повернулася родина сільського голови В. Млинівець Олександра Галевича…

Знайомі пана Олександра знають, що він ніколи не вирізнявся боягузтвом. Навпаки, у час запеклих протистоянь побував і на столичному майдані, і на Грушевського. Але посеред застілля, проголошуючи тост, вигукнути в оплоті сепаратизму «Слава Україні!» наважиться не кожен відчайдух, пише

Одні з перших слів, що почув від родича Олександр Галевич, прибувши до Слов’янська: «Саня, только я тебя прошу, как будешь выступать в ресторане, давай без политики…». Як і пообіцяв гість із Заходу, про політику не згадував, лише сказав: «Слава Україні!» У відповідь на мовчання присутніх повторив ще раз: «Слава Україні!» Мабуть, аби не засмучувати ювіляра, дехто із присутніх не без сумніву й остраху в голосі відповіли: «Героям слава». Далі було вручення подарунків та розважальна програма, теж у якості подарунку, яка гарно сприйнялася східняками. Проте незадоволені першими вітальними словами таки залишилися.

Як розповів Олександр Галевич, сусіди родичів, коли дізналися про гостей із Західної України, підходили до нього з дружиною просто на вулиці і запитували: «Ну как там у вас?» На що кременчанин, відомий своїм почуттям гумору, жартома відповідав: «У нас все добре і спокійно: абрикоси вже перецвіли, вишні саме цвітуть…».

Пізніше по секрету ці ж сусіди розповіли, що їх син одружується з дівчиною із Мукачевого (Закарпатська обл.). Проте тримають це у суворій таємниці. Навіть придбали квитки до Росії, аби показувати знайомим. Згодом, за планом конспірації, на вокзалі обміняли із доплатою на квитки до Мукачевого.

Аби потрапити до Свято-Успенської Святогірської лаври, родині Галевичів разом із родичами довелося подолати п’ять блокпостів. Проте зауважують, що здебільшого розділяють народ штучно. Переважна кількість мешканців, з якими вдалось поспілкуватися пану Олександру, не бажають приєднання до Росії. Те, що Україна, як і її народ, єдина, ще раз доводить мирний і дружній візит і (що немаловажно) благополучне повернення сім’ї Галевичів на рідну Западенщину. Виходить, більшість простих адекватних людей без проблем знаходять між собою спільну мову, навіть при вітанні «Слава Україні!» у Слов’янську. З цього випливає інше запитання: хто ж тоді саме і на якому рівні не може домовитися?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #тернополяни #родичі #«Слава Україні!»
Оголошення
live comments feed...