Через російських окупантів тернопільський вуз втратив у Криму сучасну базу відпочинку

Тернопільський національний економічний університет зазнав чималих втрат через окупацію Криму. Відірваними від материка залишились Кримський навчально-науковий інститут економіки, управління та туризму, що у Форосі, та санаторій ТНЕУ, що в Євпаторії.

Попри це керівництво університету прийняло тверде рішення: диплом має отримати кожен випускник. Інші студенти продовжать навчання і здобуватимуть освіту дистанційно.

Після окупації Криму для керівництва економічного університету не було дилеми, що робити зі студентами інституту економіки. «Студенти були і залишаються нашими», -каже проректор ТНЕУ Микола Шинкарик.

– Відповідно до розпорядження Міністра освіти Сергія Квіти та наказу ректора ТНЕУ Андрія Крисоватого, студентів переведено у базовий вуз – в Тернопіль. При бажанні вони можуть навчатися у будь-якому з наших віддалених структурних підрозділів: у Вінниці, Івано-Франківську чи Чорткові. Аналогічну пропозицію ми робимо усім працівникам інституту. Люди також можуть переводитися у будь-яке відділення університету. Ми доводимо цей навчальний рік до логічного завершення. У травні завершуємо прийом державних та перевідних іспитів на старші курси, – каже Микола Шинкарик.

В інституті економіки, управління та туризму навчаються громадяни з різних областей України. В основному це студенти заочної форми навчання. Університет розглядав можливість їх переводу в Тернопіль, однак з’ясувалося, що робити це не доцільно, адже більшість слухачів мають свої сім’ї, роботу. Залишати все і їхати в Західну Україну – для них проблематично. Хоча якщо хтось зі студентів виявить таке бажання, йому в Тернополі будуть раді. Навчальний заклад має ресурси, щоб забезпечити студента всім необхідним.

Інститут готував фахівців у напрямках міжнародна економіка, фінанси та кредит і облік та аудит. Також тут готували магістрів державної служби за програмою Кабінету міністрів «Українська ініціатива». Станом на травень 2014 року в Кримському інституті економіки навчається 320 студентів. Наразі для них організовано дистанційну форму навчання. Студенти в он-лайн-режимі мають можливість отримувати консультації, завдання, здавати тести. Щодо педагогічного колективу, то в інституті було лише чотири викладацькі ставки. Решта викладачів приїжджали з Тернополя і робили це, до речі, навіть під час окупації півострова.

– Це була їхня воля. Ніхто не змушував викладачів їхати у Крим. Колектив свідомо прийняв рішення продовжити навчальний процес, – каже Микола Шинкарик. – Ректор тримав це питання на контролі, проводив он-лайн-конференції, наради.

Поки півострів перебуватиме у складі Російської Федерації, навчальному закладу, на жаль, доведеться забути про потужності, які там залишилися. Мова йде про відремонтоване триповерхове приміщення інституту та базу відпочинку в Євпаторії, яка знаходиться всього за 56 метрів від берега, пише . Влітку там відпочивали й оздоровлювались викладачі та студенти навчального закладу. Попри це керівництво університету не опускає рук і свято вірить, що скоро Крим знову стане українським.

– Маємо надію, що частину речей нам ще вдасться забрати з кримського підрозділу. Там залишилося багато нових комп’ютерів, меблі тощо. Загалом у приміщенні інституту зроблено хороший ремонт, обладнано великий конференц-зал, сучасні аудиторії, кімнати для проживання, – каже Микола Іванович.

До слова, економічний університет прийняв не тільки своїх студентів з інституту економіки, а й студентів інших навчальних закладів, розміщених на півострові. Цікавились ТНЕУ і студенти зі Сходу. Їм пропонують навчання на тих умовах, на яких вони навчалися до цього часу…

ТНЕУ Крим російські окупанти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі