У Тернополі за працівниками ДАІ постійно стежитимуть камери

Доволі часто учасники дорожнього руху скаржаться на роботу працівників ДАІ. Щоб цих скарг було менше або щоб вони були зведені до мінімуму, в Тернополі започатковується проект «Дорожньо-громадський патруль», який спільно розробили Тернопільська міська рада, прокуратура та «Автомайдан Тернопіль».

Метою проекту, за словами міського голови Тернополя Сергія Надала, є профілактика правопорушень на дорогах Тернополя, залучення громадськості для контролю за недопущенням корупційних дій з боку водіїв міста та працівників Державтоінспекції.

Як розповів один із розробників проекту, прокурор м. Тернополя Віталій Сідоров, планується встановлення по два професійних відеореєстратори на всі патрульні та службові автомобілі працівників Державтоінспекції з відповідним ступенем захисту (з неможливістю проникнення у його функціональні можливості).

Такі ж реєстратори, приховані для стороннього ока, встановлять на п’ять машин – учасників проекту з числа громадськості. Особи, які братимуть участь у цій програмі, житимуть своїм звичним життя, їздитимуть автівками у своїх справах тощо. Коли ж їх транспортний засіб зупинятимуть працівники ДАІ, то зафіксовані відеообладнанням дані передаватимуться у центральний сервісний центр з метою визначення правомірності їх дій. У разі встановлення корупційних дій з боку працівників ДАІ , негайно про це повідомлятимуть правоохоронні органи із долученням відповідних  відео- та аудіоматеріалів. Опісля до таких працівників ДАІ вживатимуться відповідні заходи.

Начальник УДАІ в Тернопільській області Андрій Матрифайло позитивно ставиться до даного проекту.

– По-перше, буде постійний контроль за патрульними машинами, щоб ті не відхилялися від заданого маршруту. По-друге, чергові матимуть змогу бачити в реальному часі, де знаходиться та чи інша машина, щоб найближчу направити, скажімо, до місця ДТП чи іншого порушення правил дорожнього руху. Це дозволить зекономити пально-мастильні матеріали. І, по-третє, мабуть, найголовніше – складаючи протокол про адмінпорушення, ми матимемо змогу контролювати за роботою працівника ДАІ як зовні службової автіки, так і в салоні, – зазначив Андрій Матрифайло.

Учасником проекту може стати кожен мешканець обласного центру, який має власний транспортний засіб. Претенденти мають володіти наступними критеріями:стаж керування ТЗ - не менше 4 років, не бути працівником правоохоронного органу або службовою, посадовою особою органів державної влади, місцевого самоврядування. Плюс ця особа має надати згоду на обробку персональних даних з метою викриття корупційних правопорушень у діяльності працівників ДАІ.

З числа кандидатів (заявки прийматимуться в Тернопільській міській раді) шляхом випадкового вибору обиратиметься п’ятеро щасливчиків. Конкурс проводитиметься щомісячно, відповідно постійною буде ротація учасників проекту.

Зазначимо, що кандидати на участь у цій програмі мають пройти інструктаж щодо використання обладнання, яке буде встановлено на їх автомобілі, та навчання щодо додержання ПДР та вимог ч. 6 ст. 369 КК України (в частині заборони пропозиції або надання неправомірної вигоди службовій особі). Зауважимо, що відповідальності за порушення правил дорожнього руху з водіїв – учасників проекту не знімається.

Планується, що участь у проекті «Дорожньо-громадський патруль»буде не безкоштовною. За місячну роботу його учаснику для заохочення передбачена фінансова винагорода. Попередньо на робочій нараді розробників проекту називалася сума в 500 грн.

Зазначимо, що члени робочої групи домовились на наступне засідання підготувати власні пропозиції та зауваження до проекту «Дорожньо-громадський патруль», щоб вже у найближчий час дати йому дорогу в життя.

Загалом проект обійдеться міському бюджету орієнтовно в 30 тис. грн, повідомляє .

ДАІ стеження
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі