
16:05, 13 травня 2011 р.
Тарас Чухліб розкрив «секрети українського полівасалітету»
В рамках книжкового фестивалю «Джура-фест», що триває цими днями у Тернополі, 12 травня відбулася зустріч із доктором історичних наук, заслуженим діячем науки і техніки України, відомим київським викладачем Тарасом Чухлібом.
Праці вченого добре знані серед професіоналів і широкого кола любителів історії, тож гості ставили панові Тарасу доволі цікаві фахові питання. Історик презентував свої монографії «Козаки та яничари» і «Секрети українського полівасалітету», що вийшли друком у Видавничому домі «Києво-Могилянської академії», в яких розвінчує міфи про Переяславську раду та гетьманство Івана Мазепи, переводячи їх у нову площину дискусії. Також ошелешує заявою, що «український народ у ХVII ст. був напівкочовим». «На Запорізьку Січ ми звикли дивитися або крізь рожеві, або крізь чорні окуляри» - каже науковець. Вочевидь, минуле потрібно розглядати крізь окуляри спеціальні, «історичні».
«Історики пишуть про багато істин і багато правд, а в історії нічого не можна назвати дрібницею» - стверджує Тарас Чухліб. Його книги відображають суб’єктивний погляд на події ХVII-XVIII століть, і є актуальними, оскільки міжнародне становище України на сьогоднішній день багато в чому подібне із позицією держави Війська Запорізького. Історик захоплений цим періодом історії, козацькою тематикою, та жартує, що, мовляв, вона йому «вже набридла».
Зараз вчений працює над книгою «Ідеальна держава в Україні? Козацький проект 1710 року». Його, як і кожного з нас, непокоїть сьогодення.
Автор висловлює думку, начебто «нас хочуть знову заштовхнути у ХVII століття». Україна – розмінна монета у грі Європи та Росії. «Триває ідеологічна війна, цивілізаційне протистояння, і заворушення із червоними прапорами – це її вияви. Реалізується проект розколу України. Це жаливо, але, з іншої сторони, приємно, що ми ще комусь потрібні, раз точиться така боротьба. В будь-якому разі ми повинні давати адекватні відповіді на питання сьогодення відштовхуючись не від ідеологем, а від реальних фактів». І вихід із ситуації він бачить у тому, аби «ми самі повинні навести лад у своїй державі, посилювати внутрішні м‘язи, а не шукати прихистку у сильних світу цього».
На завершення зустрічі, Тарас Чухліб побажав: «Залишайтеся самими собою, у тому числі, відстоюючи власні позиції у майбутньому, будучи професійними істориками, дипломатами, політиками, державцями».



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі