На Тернопільщині поруч з руїнами монастиря посадили понад сотню смерек на честь славних Героїв Небесної сотні

На Збаражчині смереки на Чернечій горі шумітимуть для Небесної сотні.

13041269Минуло кілька місяців з часу трагічних лютневих подій на Майдані але не зарубцьовуються рани на серці українського народу, особливо з огляду на те, що нині відбувається на південному сході України, а також на те, що справедливості так досі й немає. Болем, гіркотою втрати проймається серце кожного українця. Та, разом з тим, в душі панує почуття гордості за справжніх патріотів синів України – Героїв Небесної сотні.

Чимало жителів села Залужжя, що на Збаражчині, як матеріально так і фізично долучалися до акцій протесту на майданах у Тернополі та Києві. На щастя, смерть обминула своїм чорним крилом оселі сільчан, але це не применшує душевного щему та туги за вбитими нашими земляками Устимом та Назаром, а також всіма, хто на варті в Небесній сотні.

- Ми молимось за них і до них. Віримо у їхнє покровительство над Україною, бо «правдиво немає більше тієї любові, коли хто душу свою положить за друзів своїх, – наголошує настоятель Свято-Преображенської церкви села Залужжя отець Михайло Найко.

Оскільки Чернеча гора, що у селі Залужжя, відома далеко за межами Збаражчини, громада вирішила поруч з руїнами монастиря ХV століття посадити понад сотню смерек на честь славних лицарів – Героїв Небесної сотні. Парафіяни Свято-Преображенської церкви та учні Залужанської школи підготували територію для висадження дерев. Справжній десант друзів та однодумців зумів зорганізувати до благородної справи уродженець села Залужжя Петро Сарабун, пише газета

- Найважче доводилося викопувати ямки у кам’янистому грунті Чернечої гори, – розповідають учасники акції, – та сили і наснаги до праці додавав приклад мужності і стійкості, самовідданості справі героїв Майдану.

Наразі висаджено 50 смерічок. У першому рядку смерекового гаю до сонця тягнутимуться дерева, посаджені батьками Устима Голоднюка та Назарія Войтовича.

 

 

Тернопільщина руїни монастиря сотня смерек Герої Небесної сотні
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі