• Головна
  • У Тернополі будуть масово зносити прибудови біля багатоповерхівок
15:05, 16 травня 2011 р.

У Тернополі будуть масово зносити прибудови біля багатоповерхівок

Більшість добудов біля багатоповерхових будинків у Тернополі — незаконні. Тим, хто тільки планує добудову, потрібно створювати об’єднання співвласників (ОСББ) і отримати дозвіл від усіх мешканців будинку.

Масовий демонтаж незаконних прибудов до багатоповерхівок може розпочатися уже за кілька тижнів, зазначають в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю та міській раді. Прибудови до багатоповерхівок, зведені без дозволів на самовільно захопленій прибудинковій землі, за законом, мають бути демонтовані.

Більшість тернополян сподіваються, що заплатять штраф і збережуть майно. Проте у мерії наголошують: – якщо почнеться масовий демонтаж – шансу “врятуватися” не залишиться.

Суд зобов’язує демонтувати

Самі ж власники прибудинкових добудов кажуть, якби була можливість будувати легально, то саме так і зробили б. Однак на такого способу раніше не було, а тому доводилося діяти в обхід законів. Свої права люди готові відстоювати в суді.

- Всі добудовують, бо в квартирі мало місця. Що тут такого? – каже тернополянин Сергій, власник квартири з прибудовою на першому поверсі будинку на просп. Злуки. – Я лише на метр вийшов за межі свого балкону. Залив міцний фундамент, поставив міцні стіни. Сусід зверху собі добудував з порожнистих і легких піноблоків. Все міцне і надійне. Чому не можна? Намагався отримати дозвіл у міськраді — не дали. Почав будувати сам. Вклав більше десяти тисяч гривень. Якщо хтось прийде все валити – добром для нього це не закінчиться.

Подібна ситуація і в інших власників нелегальних добудов. Вони готові навіть заплатити штрафи, але зберегти добудову.

- Такий штраф справді є. Зараз він у межах 170 гривень, але найближчим часом має суттєво зрости, – пояснює заступник начальника управління з питань містобудування та архітектури Олег Фостяк. – А після цього людина отримує припис усунути порушення. Тобто – демонтувати добудову.

Тернополяни штраф платять, проте збудоване не нищать, а намагаються узаконити. Здебільшого – через суд.

- Але без надання земельної ділянки під цю прибудову та приведення її у відповідність нормам це неможливо, – пояснює пан Фостяк. – Є лише певні шанси легалізувати прибудови до малоповерхових будинків. Але не одно- чи двоповерхові прибудови до багатоповерхівок. Оскільки земельні ділянки під частини будинків та під квартири не виділяють. Тому суди також зобов’язують людей демонтувати те, що побудували.

Виявленням фактів самочинного будівництва займатимуться працівники інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Вони й видають приписи про усунення порушень із визначенням строку для добровільного його виконання. У разі невиконання припису у встановлений строк інспекція подаватиме в суд про знесення самочинної прибудови. Витрати компенсуватиме особа, яка її здійснила.

“В Тернополі проблема гостра”

Більшість добудов у Тернополі — нелегальні, наголошують у міській раді. Лише окремим тернополянам пощастило отримати дозволи у минулі роки. Зараз їх одержати практично неможливо, оскільки під добудову не виділяють земельних ділянок.

- Просити дозволу на прибудову може лише ОСББ, як власник чи користувач прибудинкової земельної ділянки, – продовжує пан Фостяк. – Навіть, на всю висоту будинку, оскільки лише в такому випадку є можливість дотриматися системності фасадів. Проте й це можна робити тільки без порушення авторських прав на об’єкти архітектури. Такі питання ОСББ вирішують за згодою всіх мешканців. Але, щоб усі підтримали сусіда — рідкість.

Безпечність самочинних добудов – це ілюзія, наголошують у міськраді.

- У Тернополі були випадки, коли такі прибудови просто руйнувалися, – пригадує пан Олег. – Воно й не дивно, адже вони не надійні і до стін будинку часто просто прикручені тяжами. А й після того, як фундамент природно осідає — відходять від основних стін.

Один із таких випадків трапився в 2009 р. на вул. К. Савура. Там завалилася прибудова на першому поверсі. Цегляні стіни впали назовні, бетонна плита – всередину. Тоді, на щастя, ніхто не постраждав.

В інспекції державного архітектурно-будівельного контролю запевняють: скоро в тернополян зникнуть нелегальні додаткові метри.

- Частково відбулась і ще відбувається зміна нормативно-правової бази та реструктуризація самої інспекції, – пояснює начальник територіального управління з контролю за будівництвом об’єктів № 1, інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Павло Мельник. – Ці зміни закінчаться за лічені тижні. Після того зростуть і суми штрафів, і методи нашої роботи.

Щоправда, в іспекції не повідомили скількох людей оштрафували минулими роками та скільки добудов демонтували. Проте натякнули, що через недосконалість тодішнього законодавства у сфері будівництва таких людей та будов були одиниці.

Добудувати додаткові метри до багатоповерхівок можна

Порядок дій:

1.Створити ОСББ

2.Отримати дозвіл у міській раді

3.Розпочати роботи

Потрібні документи:

1. Заява на ім’я міського голови від користувача земельної ділянки — ОСББ

2. Копія рішення зборів ОСББ.

3. Нотаріально завірені документи на земельну ділянку, свідоцтво і статут ОСББ.

4. Передпроектні матеріали: ескізний проект, топозйомка з зазначенням мереж, приблизний генплан і орієнтовні обсяги робіт.

Заборонено:

перекривати вентиляційні отвори евакуаційних вікон люків-виходів з підвальних та цокольних приміщень;

розташовувати прибудови на консолях до великопанельних будинків;

закривати прибудовами зовнішні газопроводи;

порушувати гідроізоляцію підземних частин будинків;

підкопувати чи порушувати цілісність основного фундаменту будинку;

будувати на самочинно захоплених земельних ділянках.

утеплювати і склити існуючі балкони і лоджії окремих квартир;

створювати нові і розширювати існуючі балкони і лоджії;

створювати нові віконні прорізи і розширювати існуючі;

змінювати форму і колір окремих віконних рам і балконних дверей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Масштабний снігопад засипле ці області вже у вихідні, синоптики кажуть про сильний мороз": експерти про холод і сніг
"Навіть не розраховуйте на це": причини, які помилково вважають підставою відстрочки від мобілізації
"Лютий мороз суне в ці області України, шалений снігопад замете цілий регіон": синоптики попередили про сильний холод
"Полегшення буде дуже велике": карпатський мольфар повідомив, коли настане переломний момент у війні і скільки вона ще триватиме (ВІДЕО)
Оголошення
live comments feed...