Дружина військового з Тернополя: “Наші служать у жахливих умовах”

Мобілізовані тернополяни, які зараз на Сході, перебувають у вкрай важких умовах. Про це розповіла читачка Марія (прізвища просила не називати – прим. авт), 23-річний чоловік якої нині служить на Донеччині.

Окрім того, багатьом хлопцям бракує досвіду, додає тернополянка. Воювати мали б досвідчені військові, вважає вона.

- У мого чоловіка була лише військова кафедра в інституті, більше військового досвіду він не має, - розповідає Марія . – 11 квітня його викликали у військкомат із речами. Спершу хлопців повезли у військову частину у Володимир-Волонський, потім на полігон у Рівне. Умови там були жахливі. Ми купили йому спальний мішок, бо йому там не видали, купили черевики, бо дали йому дуже погані. Їжу ми йому теж передавали, бо годували їх хлібом та кашею. До речі, місцеві мешканці приносили військовим багато їжі, але хлопцям її не давали. Та й узагалі матеріально-технічна база у них дуже погана.

Потім хлопців відправили у Донецьк, продовжує Марія. Вона спілкується з чоловіком і каже, що наслухалася всяких жахіть.

- Про це в новинах не кажуть, але це є, - каже вона. – Мій чоловік захворів, але йому не допомагали. У іншого був гайморит, що дуже небезпечно, але йому не давали дозволу на лікування у госпіталі. Ще в одного військового дружина-інвалід з трьома дітьми, яких виганяли з квартири. Він просився відпустити його додому, але йому сказали, що це не є поважною причиною. Один чоловік взагалі застрелився, бо не витримав того всього.

Марія вважає, що така мобілізація є неефективною. Адже воювати мають досвідчені військові, до того ж при повній амуніції та з забезпеченням.

- А наші живуть там на банці кільки та згущонки, - каже вона. – Як так жити? Чому під Волновахою розстріляли наших хлопців? Бо всі вони були недосвідчені.

Марія додає, що її чоловіка перевели на підмогу у Миколаївську бригаду. Там, як розповідає він, служать військові з досвідом, в яких робота налагоджена, є потрібна амуніція і вони готові в будь-який момент дати відсіч.

Марія в соцмережах закликала тернополян йти під військомат і вимагати повернення наших хлопців. Але як каже вона, її підтримали лише одиниці.

- Мене лише обливають брудом, кажуть, що я - не патріотка, - каже жінка. - Мовляв, треба комусь гинути за свободу.

Співрозмовниця додає, що зараз ще й опинилася в складній фінансовій ситуації. Адже її чоловік був підприємцем, мав власний магазин. Тепер все розвалилося, родина зазнала серйозних збитків.

До слова, на місці розформованої окремої артилерійської бригади у Тернополі створили батальйон територіальної оборони. Умови тут теж не з найкращих, розповідають рідні військових, які там служать. Та й саме керівництво області, не приховує, що фінансовий стан батальйону складний. Тож тернополян закликають допомагати військовим.

Довідка

Для надсилання коштів:

Отримувач: ТООТ Червоний Хрест України

Код отримувача: 02940339

Розрахунковий рахунок: 26004700240920

Банк отримувача: ПАТ КБ "Правекс-Банк" у м. Києві

МФО 380838

Призначення платежу: Фонд підтримки українського війська та сприяння обороноздатності України. А також з пропозиціями щодо надання можливої допомоги - звертайтеся за телефонами: 0-67-631-04-29, 0-97-502-96-12.

військові Тернопіль служба
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі