У Тернополі по вул. Орлика на території храму багатоповерівку не будуватимуть

Виконавчий комітет міської ради скасував містобудівні умови та обмеження на будівництво багатоповерхівки по вулиці Орлика (тієї самої, що на церковній землі хотіли звести). Якщо простіше: будувати на території храму ніхто не буде.

Більше року знадобилося тернополянам аби відстояти свої права та закон. Нагадаємо, в 2012 році міська рада дала погодження на будівництво багатоповерхівки церковній громаді УГКЦ з храму, що по вулиці Орлика. Тобто забудовниками виступали парафіяни, а будівництво мало відбуватися на території храму, яку громаді виділили виключно для будівництва культової споруди. Землю, до слова, давали безкоштовно.

Тобто на безкоштовно отриманій від міста землі під будівництво і обслуговування церкви мав вирости 35-ти метровий (12 поверхів) будинок загальною площею квартир до 13 тисяч метрів (якщо рахувати трикімнатними квартирами то їх було б 160). Для реалізації задуму церковники вирубали більше сотні дерев, які люди з Орлика вважали сквером і поряд з якими гуляли з дітьми. Лише після вирубки мешканці довколишніх будинків дізналися про намір церкви забабахати комерційний об'єкт та здійняли сполох.

Десятки пікетів, звернення до правоохоронців та в суди, юридичне співставлення дії міської влади з законами примусили чиновників скасувати своє рішення.

- Тішить, що люди таки можуть спільно добитися правди, хоч на це і знадобилось дуже багато часу й зусиль, - розповідає одна з активістів вулиці Орлика Ніна Міляновська. - Разом з тим, дуже прикро що міська влада скасувала містобудівні умови не тому, що рішення було незаконне, а тому що громада своїми зусиллями добилися такого кроку.

Схожа ситуація, як по вулиці Орлика, зараз розгортається на перехресті Тарнавської-Київської. Там УПЦКП мають намір звести багатоповерхівку на землі, яку також отримували в безкоштовне користування від міської ради для будівництва храму та парафіяльного (для служителів церкви) будинку. Хоч землю і дали під одне, але в мерії (так само як і у випадку з Орлика) згодом погодили крім церкви ще й 100 квартирний будинок. Хоч конфесії і різні, але методи "роботи" доволі схожі.

Тернопіль церква будівництво
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі