На Тернопільщині автомайданівці відправляють вантажівки на....зважування

Ідея зважувати транспорт виникла в автомайданівців Олександра Головачука та Ігоря Василіва. Кажуть, не рідко бачили, що автомобілі їздять перевантажені та розбивають до того знищені дороги, а ще несуть загрозу для інших учасників дорожнього руху. Роблять це водії не з власного бажання. Така політика підприємств, на яких вони працюють. Перевантажуючи транспорт, керівництво економить на кількості рейсів.

Уже близько тижня поблизу Підволочиська працює ваговий контроль. Автомайданівці разом з інспекторами ДАІ вибірково зупиняють вантажний транспорт та просять проїхати на зважування. Спершу водіїв-порушників просто попереджали, але якщо й надалі зловживатимуть, обіцяють карати.

– За кілька днів автомайданівці вже виявили системних порушників. Це підприємство «Логіст» та «Транссервіс», – розповідає представник «Автомайдану Тернопіль» Юрій Остап’юк. – Часто перевантаженими їздять зерновози, інколи - приватний транспорт. Знаючи про ваговий контроль, водії стараються хитрувати. Наприклад, підприємства завдяки технічним засобам контролюють автомобілі в реальному часі. Коли вантажівка під’їжджає до ваги, через систему GPRS автомобіль блокується. Тоді водії кажуть: або відпускайте з перевантаженням, або транспорт блокує ваговий комплекс і більше ніхто до нього не під’їде.

Така схема працювала роками, каже Юрій Остап’юк. Про це всі знали, та лише зараз стали говорити відкрито. Автомайданівці кажуть, що жодних тіньових схем вирішення питань більше не буде. Усе контролюють члени організації.

Ваговий комплекс належить Укртранспортній інспекції і має відповідний сертифікат. Обладнання показує навантаження тягача та причепа на кожну вісь. Фахівці вагового комплексу зауважують, що за один робочий день вони зважують близько 100 автомобілів, 20% з яких порушують правила перевезення вантажів.

До слова, більшість вантажних автомобілів обладнані тахографами. Цей пристрій дозволяє прослідкувати, скільки часу водій був за кермом, коли зупинявся тощо. На ці моменти транспортна інспекція також звертає увагу, тому що часто водії працюють понаднормово, а втома підвищує ризик виникнення ДТП.

За словами Юрія Остап’юка, коли під час зупинки автомобіля на місці перебувають представники організації, водії, як правило, поводяться дисципліновано. Щоправда, частина з них здивовані, чому тепер не можна «порішати» все на місці.

Тернополільщина зважування автомайданівці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі