Міська рада забезпечить житлом мешканців зруйнованого будинку по вул. Крушельницької, 53 у Тернополі

27 травня о 21.54 год. по вул. Крушельницької, 53 відбулася руйнація аварійного двоповерхового будинку площею 202 кв. метри. На місце події прибула аварійно-рятувальна бригада, яка оперативно виконала дії щодо рятування людей. Зокрема, з аварійної будівлі було врятовано шестеро людей, серед яких двоє дітей. На місце події також приїхав міський голова Сергій Надал.

«За даними метеорологів, вчора за три години випало 35% місячної норми опадів, - розповідає міський голова Сергій Надал. – Окрім підтоплення декількох будинків по вул. Оболоня, вул. Шушкевича та руйнування даху ТЦ «Новус», відбулося обвалення будинку по вул. Крушельницької, 53. На цьому об’єкті, згідно офіційних висновків МНС, витоку газу не було. Також постраждалих немає».

Даний будинок по вул. Крушельницької рішенням виконаного комітету від 6 грудня 2003 року визнано аварійним. А у 2009 році було створена спеціальна комісія, яка досліджувала питання експлуатації цієї будівлі і надала висновки, що цей об’єкт не підлягає капітальному ремонту, оскільки основні конструкції є аварійними.

«Мешканцям неодноразово пояснювали про загрозу проживання у цьому будинку та пропонувалося тимчасового переселитися у гуртожитки міської ради, допоки їм не нададуть нові квартири, - додає міський голова Сергій Надал. – Як інший варіант, їм пропонувалося створити ОСББ із закріпленням за ними земельної ділянки з подальшим вирішенням питань із забудовником. Проте не усі погодилися на представлені варіанти. Тоді згоду на відселення було отримало лише у власників чотирьох з шести квартир».

За словами начальника правового забезпечення Олександра Печеля, міська рада неодноразово зверталася до суду щодо відселення людей з цього аварійного будинку.

«У 2012 році від виконавчого комітету міської ради було передано два позови до суду щодо примусового переселення жителів двох квартир та пропонувалося укладання мирової угоди, - розповідає начальник управління правого забезпечення Олександра Печеля. – Виконавчому комітету було відмовлено по обидвох справах. Пізніше ми подавали апеляцію, проте знову програли. Таким чином вичерпали усі можливості для судового розгляду цього питання».

У зв’язку з ситуацією з обваленням фасаду, будинок по вул. Крушельницької, 53 буде демонтований одразу ж після вивезення необхідних особистих речей мешканців. Таке рішення прийняли 28 травня на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Тернополя.

«Комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про терміновий демонтаж будинку та кваліфікує цю подію як надзвичайну ситуацію місцевого масштабу, - додає міський голова Сергій Надал. – Жителі, які проживали у будинку, наразі досягли згоди з інвестором щодо отримання до одного року квартири у приватну власність та на цей період будуть забезпечені житлом».

До слова, міський голова дав розпорядження спеціальній комісії до 10 червня дослідити стан інших тернопільських будинків та повідомити результати щодо придатності проживання у цих будівлях мешканців.

Тернопіль обвал будинку мешканці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі