У Тернополі бригади швидкої допомоги змагались між собою, хто краще рятує людей

Вранці Тернополем мчало багато швидких. Нічого надзвичайного не сталось, у місті сьогодні відбулись обласні змагання бригад швидкої допомоги. Ситуації, в яких потрібне було втручання медиків, змоделювали максимально наближено до життя, тому інколи навіть здавалось, що все насправді.

У парку Шевченка - ДТП з великою кількістю постраждалих. Люди травмувались в обох машинах, що зіткнулись, і потребують невідкладної допомоги лікарів. Ситуація несправжня, насправді тут обласний конкурс бригад швидкої медичної допомоги. Та діяти і реагувати треба як в житті. Потерпілі - студенти медуніверситету, тому знають симптоми травм, і стогнуть від болю як насправді, і знають як ведуть себе пацієнти у різних ситуаціях.

- Зробили все правильно. Вдягнули комірець, зафіксували спину. Поставили черепно-мозкову травму, так як і має бути, поклали на носілки і госпіталізували в лікарню. Все зробили правильно, - говорить студент ТДМУ ім. І. Горбачевського Тарас.

ДТП - один із етапів конкурсу. Крім цього для нього створили ще три ситуації, типові для реального життя - випадкова смерть, отруєння та інфаркт. Участь у конкурсі бригад швидкої допомоги брало 16 районних та дві бригади міської станції.

- Всі бригади приїхали на нових машинах, які ми отримали недавно, Пежо боксери, які обладнані медичним устаткуванням європейського зразка. Звичайно ж, що ми ще вчимося працювати на цьому обладнанні, - говорить директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Михайло Джус.

Мета конкурсу - аби районні медики максимально вивчили нове обладнання і надавали кваліфіковану допомогу. Рівень команд, каже Михайло Джус, через те, що вони мають таке обладнання, значно зріс.

 

Тернопіль швидка допомога змагання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі