Прокуратура вимагає стягнути з «Тернопіль комунал сервісу» 1 мільйон на користить МШЕДу

Тернопільська прокуратура з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері пред’явила до суду позов з вимогою стягнути з суб’єкта господарювання ТОВ «Тернопіль комунал сервіс» понад 1 млн грн на користь комунального підприємства «Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця» за виконані ним роботи з ремонту шляхово-мостового господарства міста.

Як повідомили в прес-службі прокуратури області, встановлено, що окремі суб’єкти господарювання заборгували комунальному підприємству МШЕД за виконанні роботи та надані послуги по прибиранню вулиць міста Тернополя понад 2,4 млн грн.

Як наслідок, комунальне підприємство систематично затримує виплату заробітної плати працівникам, допускає заборгованість зі сплати Єдиного соціального внеску та податкових платежів до бюджетів.

Більше того, через відсутність вільних коштів та фактичне доведення КП МШЕД до банкрутства, підприємство не має змоги самостійно звернутись до суду та оплатити судові витрати.

З врахуванням наведеного, спеціалізована прокуратура пред’явила учора в господарський суд позов про стягнення з «Тернопіль Комунал Сервіс» заборгованості за виконані КП МШЕД роботи на суму понад 1 млн грн.

Нагадаємо, у березні прокуратура Тернополя відкрила кримінальне провадження за доведення до банкрутства КП МЩЕД.

Працівники МШЕД цього року неодноразово влаштовували акції протесту проти того, що їм не виплачують зарплати, а також планують звільнити у зв’язку з розформуванням підприємства.

Вони проводили пікет мерії, разом з громадськими активістами влаштували «комунальний майдан», забарикадувавши в’їзд на своє підприємство, щоб не дати вилучити техніку МШЕД, яку, начебто, хотіли продати, щоб компенсувати борги.

Один із організаторів «комунального майдану» голова ТОГО «Тернопільські підсумки» Тарас Білан стверджував, що до банкрутства МШЕД доводять для того, щоб передати його техніку та нерухоме майно ТОВ «Тернопіль комунал сервіс», яке з’явилося у місті з приходом на посаду заступника міського голови з питань ЖКГ Владислава Стемковського.

«Дана фірма, як і Стемковський, має луцьке коріння. У 2013 році вона отримала підряд на прибирання вартістю 16 млн грн, тоді як традиційно місто прибирало МШЕД. «Тернопіль комунал сервіс» не мало своєї габаритної техніки, а лише кілька машин без номерних знаків  з правим кермом. Щоб виконати умови тендеру «Тернопіль комунал сервіс» змушене було залучати працівників та техніку МШЕД», – розповідав Тарас Білан.

Про те, що МШЕД штучно довели до банкрутства заявляв і екс-заступник міського голови з питань ЖКГ, депутат міської ради Петро Ландяк.

У квітні представники «Самооборони» намагалися заблокувати проведення тендеру на прибирання міста, відстоюючи інтереси МШЕД, однак домогтися участі комунального підприємства у тендері або перенесенні тендеру на інший період, щоб МШЕД таки зміг взяти участь у ньому, не вдалося.

Оскільки підприємство довели до банкрутства, воно не могло подати заявку на участь у тендері.

 

МШЕД суд "Тернопіль комунал сервіс"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі