На Тернопільщині розповсюджують порнографію за допомогою соцмереж

23 факти розповсюдження порнографії та три факти розповсюдження творів, що пропагують культ насильства, зафіксували за п’ять місяців правоохоронці Тернопільщини.

У першому випадку до суду передано 15 кримінальних правопорушень, у другому – усі три.  

- Коли раніше йшлось про  розповсюдження порнографії, то це були  відеокасети, диски з фільмами відповідного змісту, - розповідає підполковник міліції, начальник відділу боротьби з кіберзлочинністю  обласної міліції, Георгій Кондратюк. – З появою Інтернету все це відпало: тут дуже багато таких  фільмів, роликів. Але за поширення такої продукції передбачена кримінальна відповідальність. Це передбачає стаття 301 Кримінального кодексу.

Згідно із цієї статтею, людина, яка поширила таку продукцію, може отримати або штраф від 850 грн до 1700 грн, або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. Повторення таких дій звісно тягне ще більше покарання. 
- Зазвичай люди, яких спіймали, обурюються. Мовляв, який злочин, та зайдіть в Інтернет, там такого повно, чому до мене причепились, - продовжує пан Кондратюк. – Але суспільна небезпека поширення такої продукції полягає у тому, що її бачать люди, які не хочуть бачити. Приміром, останні два роки всі справи про розповсюдження стосувались соцмереж. У соцмережах зареєстровані діти уже з п’яти-шести років: вони там спілкуються, переписуються, шукають відео. Відтак наш відділ і зосереджує свою увагу на користувачах, які поширюють на своїх сторінках порнографічну продукцію.

Так, наприклад у березні 2014   у халепу вскочив 22-річний тернополянин Т. Хлопець створив у «Vk.com»  власну сторінку, не закрив доступу, і розмістив відеофайли порнографічного характеру з метою їх розповсюдження серед відвідувачів мережі Інтернет.  Цей факт правоохоронці внесли в Єдиний список досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення за частиною ІІ ст. 301. Кримінальне провадження направлене до  суду.

- Як правило,  суди за таке порушення дають штрафи тисячу-дві гривень, - додає Георгій Кондратюк. – У тюрму у нас за це, як показує практика, не садять.  
Ще більші штрафи можна отримати  за поширення творів, що пропагують насильство. Відповідальність за це передбачена статтею 300 Кримінального кодексу. Ця стаття передбачає або штраф  у сумі 2550 грн, або  арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

- Перелік таких робіт визначає  Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі, - говорить пан Кондратюк. – Як правило, це фільми, що пропагують  насильство, різні форми збочення, відрізання голів і так далі. Тут слід розрізняти, що не йдеться про жахи, а саме про ті роботи, які пропагують культ насильства. Це, наприклад,  фільм «Хостел», «Пила».  

Наприклад, на початку січня 2014 в ході проведення моніторингу Інтернету, правоохоронці  виявили факт розповсюдження такої продукції 35-річним жителем Зборівського району. Він також створив сторінку, не обмежив доступу, і розмістив там відповідні відеофайли. Справа  за цим фактом передана до суду.

Тернопільщина порнографія соцмережі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі