Що чекає тернопільських абітурієнтів на ЗНО 2014 року?

3 червня розпочнеться основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання, результати якого необхідні для вступу у виші. 

Цьогоріч на ЗНО зареєструвалися майже 280 тис. абітурієнтів, що на 25 тис. менше, ніж торік. Через окупацію Криму ЗНО на півострові проводити не будуть. Відповідно, кримські абітурієнти мають перереєструватися для проходження тестування на материковій частині України. Це вже зробили 600 дітей, хоча на основну сесію реєструвалися 13,5 тис.

Крім того, через військові події на сході України взагалі скасували основну сесію ЗНО на Донеччині та Луганщині. У Міносвіти рекомендують абітурієнтам перереєструватися на додаткову сесію (бажано в іншому регіоні), що пройде в липні. Це робиться, насамперед, зважаючи на безпеку учасників зовнішнього оцінювання, задля гарантування конфіденційності тестових матеріалів, забезпечення рівності умов проходження ЗНО всіма його учасниками тощо.

Результати основної сесії ЗНО абітурієнти отримають наприкінці червня – на початку липня, а результати додаткової – 24-25 липня.

Крім того, цьогоріч змінили терміни прийому документів у виші. Якщо торік починали приймати 1 липня, то цього року – 7 липня. Прийом документів, як і минулого року, завершать 30 липня.

«Було вирішено також зменшити вагу балів шкільного атестата – тепер їх будуть рахувати в шкалі до 60 балів, хоча раніше показник становив до 200 балів. Випускник може порахувати, скільки балів отримає за атестат, помноживши середній бал на п’ять», – пояснила представник Міністерства освіти і науки Інна Совсун.

Водночас у Міносвіти нагадують, що під час вступу у виші можна подавати результати ЗНО минулих років, пише . Раніше також повідомляли, що завдання до деяких тестів ЗНО змінять, бо таємну інформацію могли «злити» попередники.

Тернопільщина ЗНО зміни
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі