• Головна
  • Мер міста інформує про свої закордонні поїздки і стан тернопільських доріг
10:26, 18 травня 2011 р.

Мер міста інформує про свої закордонні поїздки і стан тернопільських доріг

Міський голова Тернополя розповів, де провів травневу відпустку і що коїлося в місті за його відсутності. Озакордонні поїздки і місцеві дорогистанні два тижні Сергій Надал провів у Канаді, а також з’їздив до Болгарії. Поїздки були робочими, запевняє мер міста, і організовані з економією робочого часу та коштів.

Сергій Надал: «Будь-які відрядження, які здійснюються закордон міським головою, робляться в такий час, щоб оптимально використовувати робочий час. Тобто це було або в січні, в період свят, або зараз, коли були святкові дні. За останні два тижні я відвідав з робочою поїздкою Канаду і Болгарію. При чому коли відбувалася поїздка в Канаду, я свідомо оформляв собі на три дні відпустку – для того, щоб не використовувати бюджетні кошти. Оскільки всі витрати – що по Канаді, що по Болгарії – велися виключно за рахунок сторони, яка запрошувала».

У Канаду міський голова відправився зі «свободівцем» із Києва на запрошення їхнього однопартійця з-за океану. У болгарському місті Шумен мер Тернополя побував зі своїм заступником з питань економіки Володимиром Камінським і 5-ма представниками бізнесу. Кажуть, обговорювали питання співпраці. Натомість мера Шумена в нашому місті очікують уже через декілька місяців. Тоді й планує Сергій Надал підписати угоду про побратимство Тернополя з болгарським містом.

Коли мер шукав можливості співпраці з іноземними колегами, в апараті міської ради почалися кадрові зміни: звільнятися зібралися перший заступник голови Петро Ландяк та начальник управління житлово-комунального господарства Євген Бутин. Ініціатива йшла начебто від самих же посадовців. Проте з міським головою цього питання вони не обговорювали, – повідомив сам Сергій Надал.

Сергій Надал: «Дійсно, підписана заява. З учорашнього дня Петро Ландяк звільнений з посади першого заступника міського голови за згодою сторін. Я не хотів би сьогодні говорити – це буде не зовсім етично говорити про якісь його особисті професійні якості. Але є ряд питань, за які несе відповідальність управління ЖКГ, яке він курував, – це стан доріг. Ще раніше, до моєї поїздки, був звільнений з посади начальника управління житлово-комунального господарства Бутин. Тут я можу говорити про непрофесійність людини».

На звільнені посади Сергій Надал пропонуватиме кандидатуру члена виконавчого комітету, радника міського голови на громадських засадах, позапартійного Владислава Стемковського.

Набула розголосу на час повернення мера в Тернопіль і ситуація з облаштуванням проїзду по вулиці Перля. Мешканці прилеглих будинків вимагають зберегти «Калиновий бескид», який кілька років тому висадили в цьому місці. Проте згідно з рішенням виконкому від 28-го лютого 2011-го року, кажуть тернополяни, міська влада планує прокласти на місці скверу дорогу. За словами Сергія Надала, проїзд вулицею Перля передбачений у відповідних документах.

Сергій Надал: «Хочу зазначити: проїзд виключно легкового автотранспорту, без проїзду вантажного і пасажирського автотранспортув. Цей проїзд є в Генеральному плані міста Тернополя. Тут вулиця Перля відображена тільки в графічній частині. Графічно вона позначена як і вулицях Сліпого, Коперніка, Оболоня та Білогірська».

Не забувають тернополяни і про наболілу за останні кілька років проблему зі сміттям. Чергову порцію обіцянок місцева влада видає громадянам регулярно. Проте ніяких зрушень у цьому напрямку мешканці міста поки що не бачать. Але, як запевнив Сергій Надал, 19 травня на сесії міської ради розглянуть питання про виділення земельної ділянки комунальному підприємству «Екоресурси», яке й займеться сортуванням та переробкою твердих побутових відходів. Це допоможе вирішити проблему і сміттєзвалища, і сміттєсортувальної лінії, – сподівається мер.

Сергій Надал: «Повинне існувати спільне підприємство, де одним із засновників буде комунальне підприємство міста, тобто міська влада. Вона ввійде туди зі своєю земельною ділянкою і, можливо, з якимось приміщенням, якщо воно буде на цій земельній ділянці. Інша частина – буде інвестор, який вкладе в це свої кошти, щоб створити повноцінне підприємство, яке може і сортувати, і перетворювати ці тверді побутові відходи, щоб зменшити кількість захоронення в рази».

Не менш важливу для Тернополя та його мешканців проблему з дорогами міська влада обіцяє вирішувати по частинах. Щоби повністю залатати ями у місті, потрібно 50 мільйонів гривень на поточний ремонт і 200 мільйонів – на капітальний. З міського бюджету виділили лише по 5 і 7 мільйонів відповідно. Фінансових надходжень на ремонт доріг очікують і від держави. Проте в цьому випадку, каже Сергій Надал, усі обласні центри «поставлені на коліна». Відповідно, у 2011-му Тернопіль може розраховувати максимум на 10 мільйонів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...