На Тернопільщині браконьєри продовжують незаконно виловлювати рибу, не боячись захмарних штрафів

783 360 тис. гривень – саме така сума штрафу світить мешканцю Чорткова, який за допомогою незаконних засобів виловлював рибу.

На гарячому чоловіка, з компанією його помічників, спіймало Управління охорони, використання відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Тернопільській області спільно з представниками ГО «Автомайдан».

Під час проведення спільного рейду по трасі Тернопіль – Чернівці, рибоохорона звернула до села Мухавка і як виявилось не дарма.

«В межах населеного пустку села Мухавка Чортківського району, ми побачили техніку за допомогою якої спускаються водойми. Під’їхавши ближче побачили кількох чоловіків, які виловлювали рибу. Всім добре відомо, що до 10 червня – період нересту, будь-який спуск води для ловлі риби забороняється», – зазначив начальник відділу охорони водних біоресурсів Андрій Об’єщик. Не зважаючи на те, що чоловіка зловили на гарячому,той пробував викрутитись. Мовляв у нього є домовленість з орендатором ставу, – продовжує розповідати пан Об’єщик. На прохання представників Автомайдану пред’явити документи, які би свідчили про домовленість чоловік вів себе дуже грубо і звісно ж що відмовився будь-що пред’являти».

По даному порушені було складено адміністративний протокол за статтею 63 «Про тваринний світ».  Чоловіки порушили пункт 3.15 Правил любительського та спортивного рибальства «Незаконний вилов риби методом спуску», – каже Андрій Об’єщик. – Відповідальність за це передбачена статтею 85, частина 4, Адмінкодексу, пише газета

Після здійснення підрахунку риби, виявилось що вони виловили близько 160 кг. Кожна незаконно виловлена рибина, згідно постанови Кабінету Міністрів, рахується і оплачується поштучно. Після нарахування збитків сума виявилась – 783 360 тис. гривень. Проте, це лише штраф за порушення закону, після розгляду справи судом, браконьєр буде змушений виплатити штраф за кожну рибину поштучно.

Проте це не єдине правопорушення. Біля водойми було виявлено автомобіль, на транзитних номерах. Автомобіль скоріш за все придбаний у Англії, оскільки машина обладнана на правобічне кермування. Не озброєним оком було видно, що автомобіль на території України перебуває не один місяць.

Автомайдан попросив власника автомобіля пред’явити документи на автомобіль, і пояснити чому він на транзитних номерах так довго перебуває на території України. Чоловік відмовився пред’являти будь-які документи,  на що автомайданівці викликали службу ДАІ.

Почувши, що незабаром приїде міліція, чоловік підписав всі документи про нарахування штрафу і відшкодування збитків. Таким чином часткову відволік увагу та скрився полями у невідомому напрямку до приїзду служби ДАІ. «Міліція приїхала швидко, – каже Андрій Об’єщик. – це залишилась курява з пилюки, так швидко тікав браконьєр».

Атомайдан відразу звернуся з заявою в ДАІ з питанням роз’яснити, чому даний транспортний засіб скільки часу перебуває на території України на транзитних номерах.

Поспілкувавшись з місцевими жителями, вияснилось що чоловік їздив на цьому автомобілі з минулої зими. Також місцеві розповіли, що чоловік, який скоїв правопорушення, не один рік займається вирощуванням риби, відповідно, має у користуванні водойму. Зрозуміло, що з технікою спуску ставу був знайомий і мав все відповідне спорядження. Також вони розповідають, що браконьєр вже декілька днів займався спуском, оскільки справа важка для виконання.

Наразі справа розглядається, вже знайшовся перший свідок – орендатор ставу, пан Віталій. Орендатор ставу, не заперечує що була усна домовленість щодо любительського вилову риби, проте про спуск ставу в нерестову забобону чоловік нічого не знав, оскільки був у відряджені.

Та за словами начальника відділу охорони водних біоресурсів, не зважаючи на кругленькі суми, браконьєри не бояться захмарних штрафів. Найгірше для них, це розголос справи у ЗМІ. А щодо грошей, то сума штрафу викупляється декількома уловами, адже згідно повідомлення Державної служби статистики ціна на рибу зросла у тричі.

Тернопільщина браконьєри
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі