Чому будинок на вул. Крушельницької у Тернополі розвалився? (фото)

Фотосвітлини зі зруйнованим під час зливи будинком на вулиці Соломії Крушельницької в Тернополі облетіли вітчизняні і, навіть, зарубіжні ЗМІ. З десяти мешканців, які на час обвалу перебували всередині, ніхто не постраждав.

Спеціалісти ще думають над причинами, через які сталося руйнування і подадуть свої висновки. Зрозуміло, що столітній будинок не вдасться відремонтувати. Його чекає демонтаж.

Цікаве пояснення випадку подав у коментарі до новини один з читачів “”. Він припускає, що руйнування стіни сталося через … підземну річку Рудку, яка протікає під проїжджою частиною вулиці і могла підмити грунт.

Справді, як видно на давніх світлинах Тернополя, така річка протікала в даній місцевості. На початку минулого століття її “заховали” під землю одночасно з будівництвом залізничного двоаркового мосту. З того часу Рудку використовують для скидання дощових вод в тернопільський став. Саме через підземну ріку на північній стороні однієї з центральних вулиць не споруджували високих будинків за панування в Тернополі австрійців та поляків. Для цього використовували вищий берег по південній стороні, де нині знаходиться швейна фабрика, вулиці Барвінських, Опільського.

Зараз міські чиновники про це випадково чи свідомо забули. На правій стороні вулиці Крушельницької виросли 5-6 поверхові офісні і житлові будинки, а зараз споруджують 9-ти поверхову висотку! Чи думали про наслідки відповідні служби, коли давали дозвіл на таке ризиковане будівництво?

Чому будинок на вул. Крушельницької у Тернополі розвалився? (фото), фото-1
Тернопіль обвал будинку підземні річки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі