• Головна
  • Тернопільські учні зможуть вивчати в школах мови нацменшин
10:15, 2 червня 2014 р.

Тернопільські учні зможуть вивчати в школах мови нацменшин

На учнів українських шкіл цьогоріч чекають зміни: можна буде вивчати мову нацменшин, а друга іноземна мова з п’ятого класу не буде обов’язковою у тих школах, де нема відповідного фахівця.

Ці та інші зміни до Типових навчальних планів для 5-9  класів загальноосвітніх шкіл затвердили нещодавно після широкого громадського обговорення, повідомляє офіційний.

Зокрема, йдеться про відміну обов’язкового вивчення другої іноземної мови починаючи з 5-го класу в тих школах, де для цього поки що немає умов. Водночас для навчальних закладів, де є відповідне кадрове та навчально-методичне забезпечення, бажання учнів та їхніх батьків, розробили варіант Типових навчальних планів, який дозволяє вивчати дві іноземні мови.

Години, які планувалися для вивчення другої іноземної мови, школа може спрямувати на посилення вивчення інших предметів та запровадження курсів.

Також розробили варіант Типових навчальних планів, що передбачають вивчення мови національної меншини: болгарської, вірменської, гагаузької, івриту, корейської, кримськотатарської, молдовської, німецької, новогрецької, польської, російської, румунської, словацької, угорської (за необхідності – й інших мов). Також значно збільшили кількість годин на вивчення рідної мови у школах з навчанням мовами національних меншин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільські школи #мова нацменшин #спеціалісти
Оголошення
live comments feed...