Тернопільським матусям на замітку: з 1 липня допомогу при народженні дітей виплачуватимуть всім одинакову

В Україні зменшують виплати на дітей. З 1 липня при народженні дитини виплачуватимуть єдину допомогу  - 41, 280 гривень. Також скасують допомогу по догляду за дитиною до трьох років.

З 1 липня цього року набере чинності стаття антикризового закону, яка стосується допомоги при народженні дитини, повідомляє . В законі йдеться: "Встановлення єдиного розміру допомоги при народженні дитини та скасування допомоги по догляду за дитиною до 3 років дозволить зекономити близько 3,5 млрд. гривень, які будуть спрямовані на соціальний захист найбільш уразливих категорій громадян".

Якщо зараз при народженні першої дитини на її догляд держава виділяє - 30 тисяч 960 гривень, другої дитини - 61 тисячу 920 гривень, при народженні третьої дитини - 123 тисячі 840 гривень, то вже з 1 липня почне діяти єдиний розмір допомоги, який не залежатиме від кількості дітей і становитиме 41 тисячу 280 гривень. Саме з 1 липня набирає чинності стаття антикризового закону.

- Допомога при народженні дитини буде призначатися в розмірі 41 280 гривень. Виплата допомоги буде здійснюватися одноразово в сумі 10 320 гривень, решта допомоги буде виплачуватися впродовж наступних 36 місяців в рівному розмірі, тобто вона буде складати 860 гривень щомісяця впродовж 3-х років. Даний закон вступає в дію з 1 липня, - пояснює заступник начальника з економічних питань управління соціальної політики Тернопільської міськради Оксана Копач.

З 1 липня скасують також допомогу по догляду за дитиною до 3 років. А це 130 гривень щомісяця.

- Четвертий розділ закону, який стосується допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку вважається виключений з даного закону. На сьогоднішній день є певний порядок призначення державних соціальних допомог сім'ям з дітьми. Оскільки постановою Кабміну ще не внесені зміни в цей порядок призначення, тому виплати поки що залишаються на рівні, який встановлений станом на сьогоднішній день і до першого липня змін ніяких немає. Зміни вже будуть з першого липня 2014 року, - каже Оксана Копач.

На догляд дітей, які народяться до 30 червня батьки отримуватимуть виплати за старим законом. Необхідний перелік документів для отримання допомоги не змінився, батькам потрібно надати витяг з державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини, копію свідоцтва про народження дитини, документи, що посвідчують особу також потрібно відкрити рахунок в банку. При народженні другої і наступних дітей до цього переліку документів треба додати довідку про склад сім'ї та копії свідоцтв про народження попередніх дітей.

Тернопіль матусі допомога при народженні дитини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі