У тернополян уже не вилучатимуть нерухомість за непогашений валютний кредит

Верховна Рада України ухвалила закон про мораторій на стягнення нерухомого майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті.

Відтепер без згоди власника не може бути примусово стягнуте та відчужене нерухоме майно, яке вважається предметом застави  або є предметом іпотеки.
Дія мораторію поширюється на всіх позичальників або майнових поручителів, у власності яких немає іншого нерухомого житлового майна. Площа житла, яке не може бути відчужено, для квартири становить не більше ніж 130 кв. м, для житлового будинку - не більше ніж 250 кв. м.

Передбачено, що цей закон втратить чинність із моменту набуття чинності закону, який регулює питання переведення в гривню непогашеної кредитної заборгованості, вираженої в іноземній валюті.

Іншими словами, усі позичальники можуть радіти доти, доки банки не реструктуризують їх кредити  у гривню. Одразу після цього люди, які потерпають від різкого стрибка курсу долара і не в змозі гасити валютні кредити, знову опиняться під загрозою вилучення їхнього нерухомого майна.

майно застава кредити
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі