• Головна
  • Чи закриють на Тернопільщині інститут ТНЕУ?
15:30, 6 червня 2014 р.

Чи закриють на Тернопільщині інститут ТНЕУ?

Якщо у нинішніх дуже непростих реаліях колись потужні підприємства ледве дають собі раду, то що вже говорити про бюджетні заклади освіти та культури.

Якщо ще п’ять років тому Тернопільський національний економічний університет налічував 30 тисяч студентів, то тепер тут навчається 13,5 тисячі студентів, пише . «Кількість студентів зменшилася у два з половиною раза, тому, однозначно, хочемо цього чи не хочемо, якщо не робити таких непопулярних кроків, то вже у листопаді нас накриє хвиля кризи», — зізнається ректор ТНЕУ Андрій Крисоватий.

— А чому студентів стало менше?

— Дуже багато нині виїжджають на навчання за кордон. Нині у Польщі навчаються майже 10 тисяч студентів з України, переважно із Західної. У Німеччині — понад 9 тисяч, в Угорщині — 2,5 тисячі. І їдуть за кордон, як правило, здобувати фах не вчителя чи лікаря, а менеджера, економіста, тобто всі наші спеціальності. Втім, чисельність студентів денної форми навчання у нас не дуже падає, а от заочно-дистанційна… Нині немає вже того великого пласту абітурієнтів, які закінчили технікум, працюють і хочуть здобувати заочну вищу освіту. До того ж нині міністерство скорочує ліцензований обсяг на заочну форму навчання. А основна кількість студентів, що колись була, — саме на заочній формі навчання. Завдяки заочникам ми формували в основному кошти спеціального фонду. Колись заочників у нас було 17 тисяч, нині — п’ять тисяч… А корпуси, за які треба платити комунальні послуги, та працівники, яким потрібна зарплата, є.

—Подейкують, що ніби має закриватися Чортківський інститут…

— Представництва нашого ВНЗ є в Івано-Франківську, Калуші та Чорткові, кожне з яких має своє власне приміщення. У Чорткові, скажімо, загальна площа приміщення — понад 6 тисяч кв. м, а ми торік там на перший курс денної форми навчання взяли тільки… 10 студентів! Хіба можна таким чином зберегти приміщення і штат понад ста осіб? Проте закривати Чортківський інститут не будемо! Наразі довелося прийняти рішення, що на даний момент І-ий та ІІ-ий курси денної форми навчання переводимо до Тернополя. Ну, не може бути потік з 10 осіб! А працівникам відверто кажемо: «Маєте можливість працевлаштуватися — працевлаштуйтеся, або ж переходьте до нас у Тернопіль на півставки». Що поробиш, нині така ситуація в державі. Але якщо в межах держави можна взяти міжнародний кредит, то університет не має такого права, кошти у нас акумулюються тільки із загального фонду, тобто держзамовлення, та спеціального, це платне навчання. Жодних інших можливостей фінансування у нас немає. Тому нині потрібно робити саме такі кроки, пов’язані з оптимізацією структури і з оптимізацією чисельності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #інститут #ТНЕУ
ТОП новини
"Лютий холод іде в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -6 градусів, дощ і снігопад?
Військкоматів не уникне ніхто: повідомили про важливий нюанс нової хвилі мобілізації
"Потужна гроза суне в ці області, навіть синоптики стривожені прогнозом": куде пре мороз у -5 градусів, дощ і снігопад?
"Несамовитий холод пре в ці області, прогнозом стривожені навіть синоптики": де буде мороз у -10 градусів, снігопад і дощ?
Оголошення
live comments feed...