Тернопільський полковник: на Сході України війна на всіх рівнях - інформаційна, економічна, прихований геноцид

Олександр Варакута - полковник запасу Національної гвардії, голова Тернопільської обласної організацій Спілки офіцерів і водночас викладач Тернопільського педуніверситету.

Він очолює Народне ополчення Тернопілля, в якому об’єдналися силові структури нашої області. Ополчення співпрацює з владою, щоб зберігати на території області порядок, не допускати провокацій.

– У той час, як багато наших силових структур несуть службу на Сході, ми допомагаємо їм забезпечувати порядок тут. Наприклад, охороняли спокій області під час травневих свят, коли була ймовірність провокацій, - каже Олександр Варакута. Голова Народного ополчення поділився з «» своїми думками з приводу теперішньої ситуації на Сході України.

– Політики ще й досі не усвідомили, що йде війна. Війна на всіх рівнях: інформаційна, економічна, прихований геноцид. У нашу державу імплантують чужорідні елементи – п’яту колону, що діє у ворожих інтересах. Здається, політики не розуміють серйозності становища і чогось чекають. Серед них мало людей, що мають військовий досвід. Високопосадовці не  вміють приймати рішень, а їх потрібно приймати швидко і правильно. Для цього треба мати досвід, мужність і не боятися відповідальності, - заявив полковник.

Олександр Варакута вважає причиною втрати Криму саме брак швидких рішень. Вони з колегами спілкувалися з військовими, які в той час служили на півострові, у тому числі з командуванням корвета «Тернопіль». Всі казали: «У нас нема наказу». Такої помилки не можна допуститися вдруге, коли на Сході йде справжня війна.

– Наш страх брати на себе відповідальність, нерішучість й некомпетентність командирів, а подекуди і їх саботаж, призводять до складної ситуації, - каже полковник.

Офіцер переконаний, що можна було б запобігти великій кількості смертей військових, серед яких і товариш Олександра Варакути – генерал-майор Сергій Кульчицький. Та зараз уже нічого не вдієш, можна лише працювати над тим, щоб не допустити більшої кількості жертв.

Окреме питання – кордон. «На мою думку, спочатку потрібно було максимально перекрити кордон з Російською Федерацією, а потім починати зачистку, - зауважив офіцер. – Адже сили терористів поповнюються людьми й технікою. Звідки ж вони взяли  артилерійські установки, міномети? Звідки набралося так багато терористів, які, вочевидь, не є місцевими жителями?

«Наші прикордонні війська хоча і говорять, що не мають підтримки, але у них є все для того, щоб принаймні поставити заслон на кордоні. Коли є дані розвідки, що за 10 км від кордону зосередилась велика чисельність російських військ, я вважаю, що треба перш за все по максимуму перекрити кордон. Підтягнути туди відповідну техніку, яка б у разі нападу змогла дати відсіч ворожим військам. Україна першою не нападає, ми обороняємось. Тому можемо дозволити собі розташувати військові формування на прикордонних територіях. Що ж виходить: ми бачимо з протилежного боку сорок тисяч військ і просто чекаємо, що вони нападуть? – розмірковує Олександр Варакута. А наші командири дають накази по мобільному телефону. Це просто несерйозно, адже розмови легко підслуховують. Тільки зараз у військових з’являється спеціальна техніка для зв’язку. Та й то вона годиться на 2-3 години ведення бою, бо за цей час коди, які використовують для передачі даних, розшифровуються і засоби зв’язку потрібно по-новому прошивати.  Тож значною проблемою є й відсутність сучасного технічного забезпечення у наших військових. Дуже добре, що допомагають армії прості люди: волонтери, активісти, пересічні громадяни.

Правильні дії політиків допоможуть країні за короткий час вийти на новий якісний рівень у багатьох сферах, упевнений полковник.

– Політикам потрібно займатися державним будівництвом, а не партійним, як це відбувається зараз, - переконує Олександр Варакута. – Якщо політики, які прийдуть до влади, це зрозуміють, то у країні можливі швидкі зміни на краще. Сподіваюсь, що новообраний Президент, який отримав велику підтримку населення, буде вживати адекватних дій для відсічі агресії проти нашої країни.

Тернопіль війна АТО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі