«Оргкомітет тернопільського Майдану розпоряджається пожертвами як своєю власністю», - лікар Євромайдану

Громадські активісти Тернополя підозрюють, що залишки грошей, зібраних на потреби Майдану, витратили не за цільовим призначенням. Їхні спроби дізнатися інформацію, хто й коли отримав матеріальну допомогу, в організаторів Тернопільського Майдану, серед яких і нинішній керівник апарату Тернопільської ОДА, «свободівка» Марія Чашка, - безрезультатні.

Про це йдеться у сюжеті журналіста Оксани Щобак підпроекту «Народний контроль. Спецвідрядження» (щочетверга о 22:00) телеканалу ZIK.

«Марія Чашка була активним учасником революційних дій, займалася Штабом національного спротиву. Але після революції почали випливати неприємні речі. Почали повідомляти про незрозуміле використання коштів, котрі надходили на потреби Майдану», - розповів член ГО «Люстраційний комітет Тернопіль» Тарас Герман.

За словами громадського активіста Андрія Любецького, станом на 1 березня  місцевий Майдан мав у своєму розпорядженні 933 тисячі гривень.

«Ми офіційно звернулися до представників оргкомітету тернопільського Євромайдану - це Володимир Стаюра, Наталя Міхно, Марія Чашка, Наталія Гайдук - щоб вони пояснили, на що були витрачені гроші, - говорить активіст. – Кажуть, що роздали їх «майданівцям». Але кому саме, про які суми йдеться, - ця інформація закрита».

До речі, як розповіла одна із лікарок тернопільського Євромайдану, яка забажала залишитися інкогніто, вона також зверталася до представників оргкомітету з пропозицією надати кошти «майданцівця», яким потрібно пройти реабілітацію після травм. У відповідь жінка почула: «Гроші виділяти не будемо».

«Можна порадитись із громадою, громадськими організаціями, як краще використати  кошти, що залишилися, - говорить лікар Євромайдану. -  Можливо, варто допомогти пораненим із реабілітацією, можливо, відправити гроші воякам. Але ніхто не радиться, вони розпоряджаються цими грошима так, наче це їхня власність».

Марія Чашка спростовує свою причетність до розподілу коштів. За її словами, цим займалися інші представники оргкомітету. «Облік вели інші активісти Майдану, які регулярно звітували ЗМІ та громадськості», - заявила вона

Журналіст «Спецвідрядження» звернулася до інших членів Штабу нацспротиву, однак ті від інтерв’ю відмовилися. Щоправда, надіслали фінансовий звіт тернопільського Євромайдану.  У ньому вказано, що на початку березня залишок від зібраної суми становив понад мільйон гривень. Упродовж травня гроші скерували на допомогу постраждалим.

Яка ж справді доля грошей тернопільського Майдану, в якому ще скандалі фігурує ім’я керівника апарату Тернопільської ОДА Марії Чашки, - дивіться сьогодні, 12 червня о 22:00 на телеканалі ZIK у «Народному контролі. Спецвідрядження».

гроші тернопільського євромайдану марія чашка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі