16:00, 23 травня 2011 р.

Почому на Тернопільщині учні?

Це запитання не риторичне, а має цілком конкретну відповідь. Конкретні "цифри" назвав виданню ZN.UA начальник управління освіти Тернопільської облдержадміністрації Іван Запорожан.

Як виявилося, кількість коштів, які витрачає держава на навчання школяра, прямо пропорційно  залежить від кількості учнів в школі. Так, у сільських школах Тернопілля один учень обходиться державі в 10-12 тис. грн., а в школах Тернополя - приблизно 2 тис.грн. Різниці - в 6 разів!

У зв'язку з цим стає зрозуміло, що чим більша школа, тим вона економічно вигідніша, а малокомплектна сільська школа обходиться дорого і області, і державі. Отже, доля сільських шкіл наразі є непевною. Цьогоріч через відсутність учнів в Гусятинському районі  довелося закрити початкову школу, а ще чотири школи на Тернопіллі зупинили діяльність тимчасово. Питання можливого припинення роботи малокомплектних шкіл - дуже болюче, воно вимагає не лише підрахунку коштів, але й врахування інтересів громад, адже окрім незручностей для нечисельних учнів та їхніх батьків (в тому числі і з транспортом) виникають проблеми працевлаштування шкільних працівників, і проблеми ці лягають на плечі районних органів влади.

Видання ZN.UA наводить ще багато цікавих чисел, котрі яскраво ілюструють ситуацію на Тернопіллі, зокрема:
- кількість учнів в області щороку зменшується на 4,5 – 6 тис.;
- 91 із 231 початкових шкіл області мають менше 10 учнів;
- 45 із 343 шкіл «девятирічок» – менше 40 учнів;
- 33 із 299 одинадцятирічних шкіл – менше 100;
- Тернопілля отримає цього року 8 шкільніх автобусів при потребі 56.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...