Будівництво багатоповерхівки на вул. Бродівській викликало велику хвилю протестів серед тернополян

Зведення багатоповерхівки на вулиці Бродівській, 13-14 викликало велику хвилю протестів серед мешканців сусідніх будинків. Люди кажуть, що це будівництво - незаконне. Але чиновники переконують в іншому.

«З нами ніхто не радився»

- Ви гляньте! Ще трохи, і поставили б будинок просто на огорожу, - обурюється Павло Завадський, який мешкає за адресою вул. Дубовецька, 2а. – Я не знаю, хто їм видав дозволи на таке безчинство?!

Чоловік вважає, що ТОВ «РКФ-ІНВЕСТ», яке є замовником будівництва, порушує ряд будівельних вимог.

- Будують, як хочуть, не дотримуючись мінімально допустимих відстаней між будинками і спорудами, - каже він. – Від будинку до моєї огорожі вздовж однієї лінії відстань різна – 1,35, 0,8 і 0,5 метра. Будівельники порушують ст. 5 Закону України «Про основи містобудування», згідно із якою повинні враховувати законні інтереси та вимоги власників або користувачів земельних ділянок і будівель, що оточують місце будівництва. До нас ніхто не приходив і не радився!

Тернополянин дивується, як так може бути, щоб багатоповерхівку зводили за кілька метрів від військової частини.

- Бригаду збираються відновлювати, а тут - будинок, - додає він. - Чи таке можливо, щоб люди з вікон квартир бачили, що відбувається на військовому об’єкті?! Ну хіба  сепаратистів там поселять!

За словами співрозмовника, він разом з іншими мешканцями сусідніх будинків із осені минулого року скаржиться в міську прокуратуру. Вимагають, аби та перевірила законність будівництва на вул. Бродівській, 13-14. Скаржникам надходять відповіді з різних контролюючих інстанцій. Усі стверджують, що будівельники закон не порушують.

- Ми знаємо, чому у них усе так добре, - продовжує тернополянин. – Колись власником земельної ділянки, де успішно тривають будівельні роботи, був нинішній начальник відділу земельних ресурсів міськради Віктор Кібляр. Сім років тому, коли ми приватизовували свою землю, судилися з ним. Він хотів забрати в нас шматок ділянки. Але не вдалося. Очевидно, він і досі використовує своє службове становище для сприяння незаконному будівництву. Напевне, має з цього якусь вигоду.

Роман і Станіслава Домбровські, які живуть за адресою вул. Бродівська, 12, також впевнені, що порушення є, просто їх «замаскували».

- Ми двічі писали звернення у прокуратуру. Ніби створювали якусь комісію, і на цьому все заглохло, - каже пані Станіслава. – Я живу тут 83-й рік, війну пережила, але такого не бачила, щоб у людей під носом щось будували і нікого не питали.

Як розповів 20хвилин пан Роман, попередні власники, зокрема пан Кібляр, пропонували тернополянам викупити їхні ділянки. Однак називали дуже смішну ціну – тільки за землю, будинки до уваги не брали. Тож люди за ці кошти могли собі придбати хіба що клаптик землі у полі, а не помешкання.

- Раніше, коли цю ділянку один власник продавав іншому, то обов’язково погоджували межі із сусідами, - додає чоловік. - Якщо «РКФ-ІНВЕСТ» викупило цю територію, то чому ми про це нічого не знаємо?!

«Про будівництво не знали»

«Китайською стіною» називає будівництво мешканка будинку на вул. Дубовецькій, 2б Ольга Когут.

- Будують на наших головах, - наголошує вона. – Ця будова яскраво ілюструє злочинні схеми із незаконного будівництва й отримання надприбутків тими, хто стоїть за цим.

Ще в листопаді минулого року, за словами жінки, мешканці сусідніх будинків звернулися зі скаргою у міську прокуратуру. За їхньою заявою працівники сектору Держслужби боротьби з економічною злочинністю (далі ДСБЕЗ – прим. ред.) обласної міліції провели свою перевірку. Однак, як запевняє пані Когут, вони лише констатували, що будівництво розпочали згідно з дозволом Державної архітектурно-будівельної інспекції (у Києві!) від 22 жовтня 2013 року. І тут починається найцікавіше.

- Під час розслідування Інспекція держархбудконтролю в області повідомила, що в них відсутня інформація про реєстрацію декларації на початок виконання будівельних робіт. Станом на 9 грудня 2013 року їм не передали дозвільні справи, - каже тернополянка. – Виходить, що на Бродівській уже будували, а місцеві контролюючі органи – ні сном, ні духом про це! Пані Когут стверджує, що реальну ситуацію щодо дотримання будівельних норм ніхто не перевіряв. Перш за все, ідеться про дотримання допустимих відстаней між житловими одноповерховими будинками та спорудами.

- У нас - приватний сектор, а тут, навіть не відступаючи метра від огорожі, виростає будинок на вісім поверхів із мансардою. Поруч – шість поверхів. І двоповерхові будівлі під офіси, - каже вона. – Це будівництво дуже складне, четвертої категорії складності. З одного боку – залізниця, з іншого – військова частина (на момент початку будівництва ще не ліквідували артилерійську бригаду — прим. ред.). Якось дивно, що будівельники так просто отримали дозвіл на проведення робіт біля таких об’єктів!

На переконання пані Когут, будівництво має ряд інших недоліків.

- Під час проектування багатоповерхового житлового будинку поруч із садибними будинками, оснащеними газовим обладнанням, повинні бути враховані, крім побутових, відстані для зони вітрового підпору димової труби приватного будинку, - каже вона. - У нас не проводили жодних замірів висоти димоходу. Також контролюючі органи не представили нам розрахунки інсоляції (опромінення сонячним світлом – прим. ред.) наших будинків. В останній відповіді на наше звернення вони просто написали, що всі вимоги дотримані.

Окрім того, мешканці будинків на вул. Дубовецькій, 2а і 2б та вул. Бродівській, 12 розповіли, що, ознайомлюючись із результатами перевірки ДСБЕЗ, вони бачили експертний звіт філії ДП «Укрдежбудекспертизи» в Тернопільській області від 28 лютого 2013 року. Там було 10 зауважень щодо проектної документації цієї новобудови. Наприклад, проектування шатрового даху на запроектованій висоті будинку, не забезпечені умови евакуації відвідувачів торговельної зали тощо. Утім, як стверджують тернополяни, контролюючі органи залишили без уваги вказані порушення і не перевірили, чи ліквідували недоліки у проектній документації.

Відмовився коментувати

Щоб дізнатися, які саме були висновки місцевої «Укрдержбудекспертизи» щодо розгляду проектної документації, чи справді були зауваження до проекту та чи їх усунули, ми звернулися до начальника Тернопільської філії «Укрдержбудекспертизи» Антона Лучки. Та у відповіді на офіційний запит посадовець відмовився надавати будь-яку інформацію.

«ДП Укрдержбудекспертиза» не уповноважена законодавством надавати консультації і роз’яснення з питань вашого запиту, як і нормативних документів взагалі», - йдеться у відповіді.

Хоча, відповідно до ст. 3, 4, 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації», державні органи влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані оприлюднювати інформацію, яка була отримана або створена в процесі їх діяльності.

Натомість головний архітектор проекту Ярослав Головко запевняє, що всю документацію розробили відповідно до чинного законодавства. Наприкінці 2016 року, за його словами, будівництво планують завершити. Це буде житловий восьмиповерховий будинок із двоповерховими вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення. Окрім того, тут планують розмістити дитмайданчики та автостоянку.

- Усі допустимі відстані від новобудови до садибних ділянок враховані, - запевняє він. – Інакше проект не пройшов би експертизи. Окрім того, у проектній документації представлені всі розрахунки щодо інсоляції, а також враховані зони вітрового підпору , щоб не задувало димоходи. Також маємо висновок Інституту гігієни та медичної екології ім. Марзєєва, що підтверджує дотримання всіх санітарних норм. Відстань до залізничних колій при цьому також врахована.

Головний архітектор переконує, що він, здійснюючи авторський нагляд за дотриманням проекту, щонайменше раз на місяць буває на будівництві. Відхилень від документації він наразі не помітив.

Про те, що будівництво відбувається згідно із регламентованими будівельними нормами та правилами, розповідає головний інженер ПП «Тернопільська будівельна компанія» Олена Ваврик. За її словами, проект пройшов експертизу та отримав погодження контролюючих інстанцій.

- Ця ділянка є у приватній власності «РКФ-ІНВЕСТ», товариство має всі необхідні дозволи на проведення будівництва, - стверджує вона. – Не розумію претензій мешканців сусідніх будинків, адже будівельники чітко дотримались всіх допустимих відстаней. У проектній документації представлені необхідні розрахунки. Хочу запевнити, що це будівництво проходить згідно з вимогами чинного законодавства.

«Погодження сусідів не потрібно»

На підставі містобудівних умов та обмежень максимальна висота восьмиповерхового будинку має становити 35 метрів, говорить начальник Інспекції держархбудконтролю в Тернопільській області Юрій Олійник. При цьому відстань між довгими сторонами проектованої будівлі та сусідніми будинками має становити щонайменше 15 метрів. За його словами, у даному випадку відстань від новобудови до будівлі за адресою вул. Дубовецька, 2б, становить 21,5 м, а до будівлі за адресою вул. Дубовецька, 2а. – 18 м.

- На вимогу Інспекції проектант представив розрахунок інсоляції сусідніх будинків, - додає чиновник. – У документі вказано, що тривалість сонячного освітлення у будинку 2а (вікно №1) складає 3 год. 30 хв., а в будинку 2б (вікно №2) – 2 год. 30 хв. Мінімально допустимий час становить 2 год. 20 хв. Запроектоване будівництво не впливає на інсоляцію будинку за адресою вул. Бродівська, 12, оскільки воно розміщене з північного боку і не закриває сонячного освітлення вказаної будівлі.

За словами пана Олійника, проектант несе повну персоніфіковану відповідність за дотримання будівельних норм та обмежень. Якби він відхилився від них, йому загрожували б штрафні санкції у розмірі 109 тис. грн.

- Близьке розташування багатоповерхового будинку до військової частини не є незаконним, - пояснює начальник Інспекції. – Адже частина й так перебуває у зоні житлової забудови. Тож у даному випадку відстань регулюється існуючими містобудівними умовами і тими ж будівельними нормами, що й для інших житлових будинків. Пожежний розрив до військової частини повністю витриманий.

На запитання, як так вийшло, що місцева Інспекція не знала про дозвіл на початок будівництва від 22 жовтня 2013 року, виданий Держархбудконтролем у Києві, пан Олійник відповів, що дозвільну справу передали у Тернопіль пізніше.

- Ми можемо забирати документи через тиждень-місяць, коли є можливість туди поїхати, - пояснює він. – Кожні півроку ми проводимо перевірку об’єкта. За зверненням громадян можемо організувати позаплановий виїзд на будівництво.

Фролова і Фролов...

За словами начальника Інспекції держархбудконтролю Юрія Олійника, є дев’ять співвласників ділянки на вул. Бродівській, 13-14. Між ними і ТОВ «РКФ-ІНВЕСТ» укладений договір про спільну діяльність щодо будівництв.

У той же час начальник відділу Держземагентства у Тернополі Юрій Фролов запевняє, що ділянка закріплена за «РКФ-ІНВЕСТ».

- Право власності на неї ця юрособа отримала ще в 2010 році, - пояснює спеціаліст. - Оформлені договори купівлі-продажу на два будинки, які раніше там були, а також гаражі. Загальна площа території — 3209 кв. м.

Ділянку біля військової частини загальною площею 641 кв. м, за словами пана Фролова, у 2010 році міськрада надала в оренду «РКФ-ІНВЕСТ» на п’ять років. Це – сервітут, тобто обмежене право на користування землею. Забудовник може використовувати її для складання будматеріалів, заїзду/виїзду тощо.

А от начальник відділу земельних ресурсів міськради Віктор Кібляр стверджує, що жодного стосунку до даної ділянки не має. Він визнає, що у 2005 році справді володів частиною цієї землі. Однак продав її ще в 2007 році.

На сайті ДП "Інформаційно-ресурсний центр" вказані співвласники ТОВ "РКФ-ІНВЕСТ": Володимир Любомирович Рибачок, Юрій Вікторович Тивонюк та Олексанадра Юріївна Фролова. Цікаво те, що керівника Держемагенства звуть Юрій Фролов. Ми намагалися протягом 10 червня зв'язатися з паном Фроловим, аби з'ясувати, чи жінка - не його родичка. Одначе секретар постійно говорила, що його немає.

Тернопіль будівництво багатоповерхівки протести
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Енергоефективність будь-якого будинку можна покращити, причому не завжди це потребує дуже великих коштів, кажуть фахівці. Втім і гроші на утеплення домівки знайти реально, взявши «теплі кредити» у держави.    Заклейте шпарини у вікнах та дверях, придбайте короткі штори, зачиніть двері у під’їздах, встановіть за батареями теплозахисні екрани з фольги, перефарбуйте батареї у темно-коричневий, саме він найкраще віддає тепло. Вам не потрібно придумувати високи...
Кримінал
У ніч з 18 на 19 жовтня злодій втретє за півтора місяці вдерся до приміщення Чортківського обласного комунального шкірно-венерологічного диспансеру. Що хотів винести злодій наразі невідомо, адже протиправний намір не вдалося втілити. Виконувач обов'язків головного лікаря "шкір-вену" Юрій Вичавка повідомив: "Це вже третій випадок за такий короткий час. Це дивно, бо красти у нас немає що – сейфи надійно замкнені, а ніяких наркотиків тут ніколи і не було. Кол...
Пригоди
Трагічний випадок трапився у селі Більче-Золоте Борщівського району. У водах ріки Серет було виявлене тіло чоловіка. Поблизу туристичної бази знайшли тіло 34-річного чоловіка. Як з’ясувалося, померлий є мешканцем села Монастирок Борщівського району. Як повідомляє "ТН. Область", за попередньою інформацією причиною смерті стало утоплення. Наразі  всі обставини трагедії встановлюються. Нагадуємо, що нещодавно в Тернополі (на вулиці Білогірській) в канаві вияв...
Суспільство
Роль Володьки принесла 35-річному Тарасові Стадницькому неабияку славу. Сьогодні він є відомим актором, автором гумористичних сценаріїв. А ще нещодавно працював кочегаром, клеїв фотографії в анкети грін-кард і не розумів, чим займатися, аби це приносило  задоволення. Нині Тарас переконаний, що кожен може досягти успіху, якщо наважиться спробувати. "Я народився на хуторі Лозові поблизу села Боброїди, що на Львівщині. У батьків нас троє — маю двох  молодших...
Екологія
У ніч проти 22 жовтня у нічному небі можна буде спостерігати дививовижний осінній зорепад, метеорний потік Оріоніди. Як повідомляє "Еспресо", цей метеорний дощ щороку припадає на жовтень, а його пік цього разу очікують саме 21 числа. У ніч спостерігачі зможуть роздивитися до 20 метеорів на годину. Метеорний потік має таку назву на честь сузір’я Оріона. Воно є легким для впізнання, адже має три яскраві зірки посередині, щільним рядком розташованих одна за о...
Суспільство
Український заробітчанин, який опинився у містечку Антверпен в Бельгії розшукує своїх рідних. Себе ж українець називає Ігорем Чикотовські або Чикотовським. Чоловік не пам’ятає ні де він проживав, ні де знаходяться його рідні, також він не має жодних документів, які підтверджують його особу.   Як повідомляє "ТН. Область", говірка українця свідчить про те, що він родом з Західної України, ймовірно з сільської місцевості. Наразі чоловік перебуває в соціальном...
Суспільство
Гуляючи вулицями Тернополя, якщо придивлятися до того, що відбувається довкола, то можна помітити чимало незвичних подій та людей. У кожної людини є своя історія, і що тривалішим стає життя, то цікавішим робиться й історія. Як повідомляє "Про Те", у центрі Тернополя можна зустріти літнього чоловіка, котрий заробляє собі на життя, зважуючи перехожих. Під час війни його контузили, через що зараз сильно не дочуває. Прохання сфотографувати його журналісту дове...
Суспільство
Родина благає допомогти молодій мамі, яка сама виховує півторарічного малюка та зі всіх сил бореться з хворобою. Ще три місяці тому жінка насолоджувалась життям та навіть не підозрювала, що все перекреслить рак.  Все почалось з висипки на тілі. Ніби й нічого страшного, проте жінка одразу ж звернулась до дерматолога. Її обстежили та, заспокоївши, що все буде добре, виписали ліки. Людмила ретельно виконувала всі призначення лікарів, проте щодень ставало гірш...
Пригоди
19 жовтня, близько 08:00 години, на вулиці Микулинецькій автомобіль збив жінку. Із численними травмами 46-річну потерпілу госпіталізували у міську лікарню швидкої допомоги. Виконуюча обов'язки прес-офіцера УПП в Тернопільській області Катерина Басалига повідомила: "За попередніми даними та даними та за даними очевидців події, потерпіла жінка різко вибігла на пішохідний перехід, не переконавшись у безпеці дорожнього руху. А водій "Mercedes Sprinter" у той м...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!