Будівництво багатоповерхівки на вул. Бродівській викликало велику хвилю протестів серед тернополян

Зведення багатоповерхівки на вулиці Бродівській, 13-14 викликало велику хвилю протестів серед мешканців сусідніх будинків. Люди кажуть, що це будівництво - незаконне. Але чиновники переконують в іншому.

«З нами ніхто не радився»

- Ви гляньте! Ще трохи, і поставили б будинок просто на огорожу, - обурюється Павло Завадський, який мешкає за адресою вул. Дубовецька, 2а. – Я не знаю, хто їм видав дозволи на таке безчинство?!

Чоловік вважає, що ТОВ «РКФ-ІНВЕСТ», яке є замовником будівництва, порушує ряд будівельних вимог.

- Будують, як хочуть, не дотримуючись мінімально допустимих відстаней між будинками і спорудами, - каже він. – Від будинку до моєї огорожі вздовж однієї лінії відстань різна – 1,35, 0,8 і 0,5 метра. Будівельники порушують ст. 5 Закону України «Про основи містобудування», згідно із якою повинні враховувати законні інтереси та вимоги власників або користувачів земельних ділянок і будівель, що оточують місце будівництва. До нас ніхто не приходив і не радився!

Тернополянин дивується, як так може бути, щоб багатоповерхівку зводили за кілька метрів від військової частини.

- Бригаду збираються відновлювати, а тут - будинок, - додає він. - Чи таке можливо, щоб люди з вікон квартир бачили, що відбувається на військовому об’єкті?! Ну хіба  сепаратистів там поселять!

За словами співрозмовника, він разом з іншими мешканцями сусідніх будинків із осені минулого року скаржиться в міську прокуратуру. Вимагають, аби та перевірила законність будівництва на вул. Бродівській, 13-14. Скаржникам надходять відповіді з різних контролюючих інстанцій. Усі стверджують, що будівельники закон не порушують.

- Ми знаємо, чому у них усе так добре, - продовжує тернополянин. – Колись власником земельної ділянки, де успішно тривають будівельні роботи, був нинішній начальник відділу земельних ресурсів міськради Віктор Кібляр. Сім років тому, коли ми приватизовували свою землю, судилися з ним. Він хотів забрати в нас шматок ділянки. Але не вдалося. Очевидно, він і досі використовує своє службове становище для сприяння незаконному будівництву. Напевне, має з цього якусь вигоду.

Роман і Станіслава Домбровські, які живуть за адресою вул. Бродівська, 12, також впевнені, що порушення є, просто їх «замаскували».

- Ми двічі писали звернення у прокуратуру. Ніби створювали якусь комісію, і на цьому все заглохло, - каже пані Станіслава. – Я живу тут 83-й рік, війну пережила, але такого не бачила, щоб у людей під носом щось будували і нікого не питали.

Як розповів 20хвилин пан Роман, попередні власники, зокрема пан Кібляр, пропонували тернополянам викупити їхні ділянки. Однак називали дуже смішну ціну – тільки за землю, будинки до уваги не брали. Тож люди за ці кошти могли собі придбати хіба що клаптик землі у полі, а не помешкання.

- Раніше, коли цю ділянку один власник продавав іншому, то обов’язково погоджували межі із сусідами, - додає чоловік. - Якщо «РКФ-ІНВЕСТ» викупило цю територію, то чому ми про це нічого не знаємо?!

«Про будівництво не знали»

«Китайською стіною» називає будівництво мешканка будинку на вул. Дубовецькій, 2б Ольга Когут.

- Будують на наших головах, - наголошує вона. – Ця будова яскраво ілюструє злочинні схеми із незаконного будівництва й отримання надприбутків тими, хто стоїть за цим.

Ще в листопаді минулого року, за словами жінки, мешканці сусідніх будинків звернулися зі скаргою у міську прокуратуру. За їхньою заявою працівники сектору Держслужби боротьби з економічною злочинністю (далі ДСБЕЗ – прим. ред.) обласної міліції провели свою перевірку. Однак, як запевняє пані Когут, вони лише констатували, що будівництво розпочали згідно з дозволом Державної архітектурно-будівельної інспекції (у Києві!) від 22 жовтня 2013 року. І тут починається найцікавіше.

- Під час розслідування Інспекція держархбудконтролю в області повідомила, що в них відсутня інформація про реєстрацію декларації на початок виконання будівельних робіт. Станом на 9 грудня 2013 року їм не передали дозвільні справи, - каже тернополянка. – Виходить, що на Бродівській уже будували, а місцеві контролюючі органи – ні сном, ні духом про це! Пані Когут стверджує, що реальну ситуацію щодо дотримання будівельних норм ніхто не перевіряв. Перш за все, ідеться про дотримання допустимих відстаней між житловими одноповерховими будинками та спорудами.

- У нас - приватний сектор, а тут, навіть не відступаючи метра від огорожі, виростає будинок на вісім поверхів із мансардою. Поруч – шість поверхів. І двоповерхові будівлі під офіси, - каже вона. – Це будівництво дуже складне, четвертої категорії складності. З одного боку – залізниця, з іншого – військова частина (на момент початку будівництва ще не ліквідували артилерійську бригаду — прим. ред.). Якось дивно, що будівельники так просто отримали дозвіл на проведення робіт біля таких об’єктів!

На переконання пані Когут, будівництво має ряд інших недоліків.

- Під час проектування багатоповерхового житлового будинку поруч із садибними будинками, оснащеними газовим обладнанням, повинні бути враховані, крім побутових, відстані для зони вітрового підпору димової труби приватного будинку, - каже вона. - У нас не проводили жодних замірів висоти димоходу. Також контролюючі органи не представили нам розрахунки інсоляції (опромінення сонячним світлом – прим. ред.) наших будинків. В останній відповіді на наше звернення вони просто написали, що всі вимоги дотримані.

Окрім того, мешканці будинків на вул. Дубовецькій, 2а і 2б та вул. Бродівській, 12 розповіли, що, ознайомлюючись із результатами перевірки ДСБЕЗ, вони бачили експертний звіт філії ДП «Укрдежбудекспертизи» в Тернопільській області від 28 лютого 2013 року. Там було 10 зауважень щодо проектної документації цієї новобудови. Наприклад, проектування шатрового даху на запроектованій висоті будинку, не забезпечені умови евакуації відвідувачів торговельної зали тощо. Утім, як стверджують тернополяни, контролюючі органи залишили без уваги вказані порушення і не перевірили, чи ліквідували недоліки у проектній документації.

Відмовився коментувати

Щоб дізнатися, які саме були висновки місцевої «Укрдержбудекспертизи» щодо розгляду проектної документації, чи справді були зауваження до проекту та чи їх усунули, ми звернулися до начальника Тернопільської філії «Укрдержбудекспертизи» Антона Лучки. Та у відповіді на офіційний запит посадовець відмовився надавати будь-яку інформацію.

«ДП Укрдержбудекспертиза» не уповноважена законодавством надавати консультації і роз’яснення з питань вашого запиту, як і нормативних документів взагалі», - йдеться у відповіді.

Хоча, відповідно до ст. 3, 4, 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації», державні органи влади та органи місцевого самоврядування зобов’язані оприлюднювати інформацію, яка була отримана або створена в процесі їх діяльності.

Натомість головний архітектор проекту Ярослав Головко запевняє, що всю документацію розробили відповідно до чинного законодавства. Наприкінці 2016 року, за його словами, будівництво планують завершити. Це буде житловий восьмиповерховий будинок із двоповерховими вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення. Окрім того, тут планують розмістити дитмайданчики та автостоянку.

- Усі допустимі відстані від новобудови до садибних ділянок враховані, - запевняє він. – Інакше проект не пройшов би експертизи. Окрім того, у проектній документації представлені всі розрахунки щодо інсоляції, а також враховані зони вітрового підпору , щоб не задувало димоходи. Також маємо висновок Інституту гігієни та медичної екології ім. Марзєєва, що підтверджує дотримання всіх санітарних норм. Відстань до залізничних колій при цьому також врахована.

Головний архітектор переконує, що він, здійснюючи авторський нагляд за дотриманням проекту, щонайменше раз на місяць буває на будівництві. Відхилень від документації він наразі не помітив.

Про те, що будівництво відбувається згідно із регламентованими будівельними нормами та правилами, розповідає головний інженер ПП «Тернопільська будівельна компанія» Олена Ваврик. За її словами, проект пройшов експертизу та отримав погодження контролюючих інстанцій.

- Ця ділянка є у приватній власності «РКФ-ІНВЕСТ», товариство має всі необхідні дозволи на проведення будівництва, - стверджує вона. – Не розумію претензій мешканців сусідніх будинків, адже будівельники чітко дотримались всіх допустимих відстаней. У проектній документації представлені необхідні розрахунки. Хочу запевнити, що це будівництво проходить згідно з вимогами чинного законодавства.

«Погодження сусідів не потрібно»

На підставі містобудівних умов та обмежень максимальна висота восьмиповерхового будинку має становити 35 метрів, говорить начальник Інспекції держархбудконтролю в Тернопільській області Юрій Олійник. При цьому відстань між довгими сторонами проектованої будівлі та сусідніми будинками має становити щонайменше 15 метрів. За його словами, у даному випадку відстань від новобудови до будівлі за адресою вул. Дубовецька, 2б, становить 21,5 м, а до будівлі за адресою вул. Дубовецька, 2а. – 18 м.

- На вимогу Інспекції проектант представив розрахунок інсоляції сусідніх будинків, - додає чиновник. – У документі вказано, що тривалість сонячного освітлення у будинку 2а (вікно №1) складає 3 год. 30 хв., а в будинку 2б (вікно №2) – 2 год. 30 хв. Мінімально допустимий час становить 2 год. 20 хв. Запроектоване будівництво не впливає на інсоляцію будинку за адресою вул. Бродівська, 12, оскільки воно розміщене з північного боку і не закриває сонячного освітлення вказаної будівлі.

За словами пана Олійника, проектант несе повну персоніфіковану відповідність за дотримання будівельних норм та обмежень. Якби він відхилився від них, йому загрожували б штрафні санкції у розмірі 109 тис. грн.

- Близьке розташування багатоповерхового будинку до військової частини не є незаконним, - пояснює начальник Інспекції. – Адже частина й так перебуває у зоні житлової забудови. Тож у даному випадку відстань регулюється існуючими містобудівними умовами і тими ж будівельними нормами, що й для інших житлових будинків. Пожежний розрив до військової частини повністю витриманий.

На запитання, як так вийшло, що місцева Інспекція не знала про дозвіл на початок будівництва від 22 жовтня 2013 року, виданий Держархбудконтролем у Києві, пан Олійник відповів, що дозвільну справу передали у Тернопіль пізніше.

- Ми можемо забирати документи через тиждень-місяць, коли є можливість туди поїхати, - пояснює він. – Кожні півроку ми проводимо перевірку об’єкта. За зверненням громадян можемо організувати позаплановий виїзд на будівництво.

 

Фролова і Фролов...

За словами начальника Інспекції держархбудконтролю Юрія Олійника, є дев’ять співвласників ділянки на вул. Бродівській, 13-14. Між ними і ТОВ «РКФ-ІНВЕСТ» укладений договір про спільну діяльність щодо будівництв.

У той же час начальник відділу Держземагентства у Тернополі Юрій Фролов запевняє, що ділянка закріплена за «РКФ-ІНВЕСТ».

- Право власності на неї ця юрособа отримала ще в 2010 році, - пояснює спеціаліст. - Оформлені договори купівлі-продажу на два будинки, які раніше там були, а також гаражі. Загальна площа території — 3209 кв. м.

Ділянку біля військової частини загальною площею 641 кв. м, за словами пана Фролова, у 2010 році міськрада надала в оренду «РКФ-ІНВЕСТ» на п’ять років. Це – сервітут, тобто обмежене право на користування землею. Забудовник може використовувати її для складання будматеріалів, заїзду/виїзду тощо.

А от начальник відділу земельних ресурсів міськради Віктор Кібляр стверджує, що жодного стосунку до даної ділянки не має. Він визнає, що у 2005 році справді володів частиною цієї землі. Однак продав її ще в 2007 році.

На сайті ДП "Інформаційно-ресурсний центр" вказані співвласники ТОВ "РКФ-ІНВЕСТ": Володимир Любомирович Рибачок, Юрій Вікторович Тивонюк та Олексанадра Юріївна Фролова. Цікаво те, що керівника Держемагенства звуть Юрій Фролов. Ми намагалися протягом 10 червня зв'язатися з паном Фроловим, аби з'ясувати, чи жінка - не його родичка. Одначе секретар постійно говорила, що його немає.

Тернопіль будівництво багатоповерхівки протести
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Наталя  Лазор з Тернополя ще кілька років тому не займалася творчістю – ні у школі, ні в інституті, ні працюючи на роботі та виховуючи двох синочків. Хоча генетично вона була пов’язана з вишиванням. Усі її рідні – бабуся, тато, мама –  свого часу творили вишивані рушники, подушки, сорочки та блузки. З майстринею поспілкувалась Галина ВАНДЗЕЛЯК, спеціально для газети Свобода. «Тато сказав, якщо вивчуся у політеху, вмітиму все» Так воно й сталося. За фахом в...
Пригоди
Нещодавно у Києві відбулася презентація нового сезону соціального реаліті  «Громада на мільйон. Спеціалісти», прем’єра якого відбулась на телеканалі 1+1  14 вересня. У 2018 році на телеканалі 1+1 вийшло соціальне реаліті «Громада на мільйон», у рамках якого об’єднані територіальні громади створювали проекти для поліпшення життя в регіонах та змагалися за інвестиції. 14 вересня стартував другий сезон, у центрі уваги якого стають фахівці із різних громад Укр...
Кримінал
Днями Верховний Суд підтвердив цю найсуворішу міру покарання. Йдеться про резонансну подію, яка сталася у травні 2016 року. Поблизу тернопільського автовокзалу двоє невідомих замовили у таксиста поїздку до Шумська, обіцяючи 800 гривень. Чоловік втішився, бо якраз відчував матеріальні проблеми. Загалом він працював водієм, а таксуванням підпрацьовував на пару з батьком. Чоловіки задля безпеки завжди телефонували один одному і повідомляли, куди їдуть. Ось і...
Пригоди
Фестиваль «Свято в Старому замку» зібрав у селі Підзамочок, що на Бучаччині, чимало аматорів художньої самодіяльності, народних умільців та численних  гостей. Пише Свобода. Цьогорічне п’яте ювілейне святкування вирізнялося яскравою концертною програмою, іграми, розвагами, розмаїтими мистецькими локаціями та  смачною кухнею. Гостей частували гігантським запашним короваєм від родини Петра Гадза. Випічка важила понад 1000 кілограмів. Ще однією родзинкою фести...
Суспільство
Авторка відомих хітів «Охрана отмєна» і «Вільна каса» Jerry Heil приїхала в Тернопіль. Фото з прогулянки містом співачка поділилася на своїй сторінці в соціальній мережі.  Як повідомляють "Тернопільські", Jerry Heil прогулялася популярними закладами містами, шукаючи, де можна смачно поїсти. Слід зазначити, що дівчина притримується сироїдства, тобто не вживає у їжу тваринної, термічно обробленої їжі та деяких продуктів. Співачка залишилася задоволеною візит...
Суспільство
Такі яскраві та різнобарвні орнаменти, які виплітає на герданах мешканка Борщова на Тернопільщині Галина Канюка, можна побачити хіба що на вишиванках. Як інформують "Тернополяни", талановита мешканка Тернопільщини вже багато років плете з бісеру різноманітні оздоби, від яких важко відвести погляд. Кожен її рукотвір – наче маленька вишивка, що вражає чіткістю композицій і дизайном. "Різноманітними роботами з бісеру займаюся вже багато років. У старшому віці...
Суспільство
Фронтмен українського рок-гурту "СКАЙ" Олег Собчук оголосив про створення Благодійного Фонду "Подаруй світло". "Ідея створення благодійного фонду жила в мені вже давно. Дякую своєму давньому другу Сергію Кічулі та команді ЛВП (Лідерського волонтерського руху - ред.) за додаткову мотивацію і за те, що показали на практиці, як можна і треба працювати в цій сфері. Тому 17 вересня в місті Тернопіль ми оголосили про створення нового благодійного фонду "Подаруй...
Суспільство
Кілька тижнів тому Вікторові Павліку довелося побувати у Львові. Там і спробував себе у новій ролі — вуличного музиканта. Як повідомляє "Галас", для львів’ян і гостей міста співак виконав одну зі своїх найпопулярніших пісень — “Ти подобаєшся мені”. І одразу зібрав навколо себе гурт шанувальників. “Це було у Львові на тих вихідних… Йшов, гуляв, милувався вуличками центру Львова.. і ось… зустрів Саша Собчук … грав і співав”, — написав Віктор Павлік нас своїй...
Спорт
Одразу у двох визначних спортивних подіях всеукраїнського значення взяли участь тернопільські віндсерфінгісти. Як повідомляє "Реально", це чемпіонат України з вітрильного спорту в олімпійських номерах програми, який проходив на Київському водосховищі у місті Вишгороді, та чемпіонат України серед юнаків, що приймав Чорноморський яхт-клуб у Одесі. Наші спортсмени привезли із цих регат п’ять медалей. Так, «золотом» відзначився серед дорослих наш олімпієць, с...
Новини по темі
Плаття з рушників, які бабця вишила 100 років тому: майстриня з Тернопільщини виготовляє унікальні ляльки-мотанки, віночки і вишивані сорочки
Тернопіль відвідала популярна співачка Jerry Heil (ФОТО)
"Незабутні оздоби": геометричні гердани майстрині з Тернопільщини вражають унікальною красою (ФОТО)
Лідер відомого українського гурту з Тернополя створює благодійний фонд (ФОТО)
Відомий тернопільський співак Віктор Павлік перевтілився у вуличного музиканта (ВІДЕО)
Мешканка Тернопільщини вишиває на картинах розкішні квіти-букети зі стрічок (ФОТО)
"Неприємні ситуації на кордоні": тернополян попереджають про ускладнення перевірок польськими прикордонниками
"Храм на чортовому болоті": історія костелу на Тернопільщині, який будували польські князі (ВІДЕО)
"Вдячні кожному, хто допоміг Вадимчику": зібрано суму на лікування 9-річного хлопчика, який потерпає від двох важких хвороб шкіри (ФОТО)
"Різні прізвища": мешканка Тернопільщини звернулась до юристів, аби довести правду (ВІДЕО)