Стихійна торгівля стане однією з “родзинок” Тернополя?

Кожне місто, як і його атмосфера найкраще запам’ятовується тільки-но ти вийдеш із транспорту.

Так, Івано-Франківськ чомусь запам’ятався невеличким автовокзалом та кладовищем біля нього, Львів вражає своєю архітектурною величчю та великою кількістю транспоту одразу після того, як приїжджаєш на залізничний вокзал, щоправда є ще інший Львів і це яскраво демонструє Стрийський автовокзал.

А що ж бачать люди, які тільки-но приїхали у наш Тернопіль. Стихійну торгівлю, яка процвітає у нас. Причому це як і біля залізничного вокзалу, так і біля автовокзалу, як приміського так і центрального. Забиті крамом вулиці Шептицького, Живова та Чорновола-Хмельницького. Складається враження, що у Тернополі тільки тим і займаються, що торгують. А “родзинкою” Тернополя є торгівля.

Про вулицю Шептицького та проблеми, які там склалися журналісти вже писали, тоді міська рада пообіцяла, що це питання буде з’ясовано одразу після побудови нового продовольчого ринку. Залишається тільки потерпіти і все буде добре.

А тепер вулиця Живова. Одяг, взуття, прикраси, фаст-фуд, а віднедавна ще і овочі та фрукти – ось чим у Тернополі торгують просто на тротуарі. Причому більшість терополян так звикли до цієї реальності, навіть незнаючи, що це стихійна торгівля.

- Ми вже настільки до цієї жахливої реальності звикли, що навіть не знаємо, що це не можна, – розповідає приватний підприємець Ігор Ільків, – у мене є торгові точки на ринку, я працюю згідно з усіх норм законодавства, спрлачую податки, отримую у податковій право на торгівлю. До підприємців, які торгують нелегально податкова навіть не має права прийти, бо у них немає патенту. А люди, які тут стоять, мало що захаращують Тернопіль, то ще і насміхаються, що товар у них дешевший, торги кращі, бо вони знають як працювати.

Пан Олег під час Революції Гідності був на Майдані, як і більшість українців відстоював право на інше життя, те в якому можна чесно жити і працювати. Проте приватний підприємець каже, що для тернопільської влади таке враження, що революції не відбулося:

- Я тернополянин, я живу у цьому місті, я люблю своє місто і нікуди не збираюсь звідси переїжджати, я думав, що у багатьох чиновників після подій на Майдані прокинеться совість і повага до власного народу. Та, на жаль, цього не трапилось. Для нас, приватих підприємців, які хочуть працювати лише чесними методами таке ставлення міліції, прокуратури, міської ради є не зрозумілими.

Ігор Ільків розповідає, що коли начальником міліції в Тернопільській області став Василь Облещук, то він пообіцяв приватним підприємцям, що представників нелегальної торгівлі у місті не буде. Проте поки це тільки обіцянки.

- З кожним днем торгівля тут тільки розростається. Інколи, коли у місто має приїхати хтось важливий, то їх хтось чи то з правоохоронних органів чи з міської ради їх попереджає, щоб вони тут не стояли. І напротязі двох-трьох днів на вулиці Живова тихо, торгів нема. І це ще раз доводить, що працюють вони не в правовому полі. Вони зараз прикриваються тим, що на Шептицького будується продовольчий ринок і людям дозволи тимчасово працювати на тротуарах, але на Живова хіба вони торгують продовольчими товарами? Я просто вражений циічністю нашої влади і тих правоохоронних органів, які за цим повинні стежити.

Приватний підприємець стверджує, що вони підприємці тернопільського ринку навіть хотіли із своїм крамом прийти під міську раду та торгувати там, адже це один із єдиних способів, щоб приверути увагу мера міста до проблеми.

Кореспондет ТернопільськоїЛипи спробував поспілкуватися з продавцями, які торгують на тротуарі, що а вулиці Живова, проте від всяких коментарів вони відмовляються, стверджуючи, що роблять усе правильно.

А поки таке триває, вулицею Живова і надалі важко пройти. Все тут стихає близько до вечора, коли по цій вулиці вже можна вільно пересуватися, спостерігаючи за великою кількістю сміття

Тернопіль стихіна торгівля ринок підприємці
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі