Тернопільська облрада ініціює запровадження військового стану та смертної кари

Депутати Тернопільської облради закликали керівництво держави ввести воєнний стан на території Донецької та Луганської областей.

За дане звернення проголосували 66 із 76 присутніх депутатів, 10 не голосували.

«У Донецькій та Луганській областях озброєні загарбники вбивають громадян, обстрілюють їхні будинки, автомобілі, майно. Люди часто залишаються без продуктів харчування та води, переховуються у підвалах, бояться виходити на вулиці своїх міст і сіл. Звернутися по допомогу до правоохоронців неможливо, адже самі міліціонери здають усю інформацію про проукраїнських активістів», – сказано у зверненні.

Депутати облради вважають, що українські військові сили не можуть досі дати гідну відсіч ворогам через те, що цього не дозволяє законодавство.

«Якщо терористи ведуть справжню війну з українцями, то нашим  силовим структурам також потрібно створити умови, щоб вони могли воювати на рівні із оккупантами. Воєнний стан, як особливий правовий режим, повинен бути введений в Донецькій та Луганській областях задля припинення збройної агресії,  небезпеки втрати цілісності та  незалежності  України», – переконані депутати.

Ініціював звернення депутат Роман Навроцький.

Депутат Володимир Петровський доповнив дане звернення проханням до керівників держави розірвати з Росією дипломатичні стосунки, націоналізувати російське майно на території України та ввести смертельну кару за зраду держави, а також за розкрадання коштів, які скеровуються на українське військо.  

У своєму зверненні депутати також навели 5 боїв із вказівкою убитих, при цьому вказали, що численні жертви є на совісті військовокомандувачів.

«5 травня під Слов'янськом бій за участю підрозділів "Альфа" і "Ягуар": 5 убитих, 3 тяжкопоранених, понад 20 людей зазнали серйозних поранень.

9 травня Маріуполь, бій за участю підрозділів Нацгвардії, 72-й мехбригади МО, батальйонів МВС "Дніпро" і "Азов": 7 убитих, 5 тяжкопоранених, 5 людей отримали серйозні поранення.

13 травня під Краматорському - засідка проти колони 95-ї аеромобільної бригади: 7 вбитих, 15 поранених.

23 травня під Волновахою - напад на тактичну групу 51-ї механізованої бригади: 17 убитих, 31 поранений. 14 червня аеропорт Луганськ - напад на транспортний літак Іл-76: 49 убитих.

Цей список не є повним. Число бойових втрат через грубі помилки оперативного планування і недооцінки тактичної обстановки значно більше».

облрада звернення військовий стан
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі