Як у центрі Тернополя проводять лікування старих дерев? (ФОТО)

Як ми повідомляли, 10 червня на бульварі Шевченка почали демонтувати плиту. Замість неї планують встановити бруківку.

В рамках даних робіт забирають газони, а також змінюють бордюри. Не поза увагою залишилися і дерева. Читачі “0352.ua” надіслали фото, на які відображено стан дерев і проведених навколо них робіт станом на 17 червня. Чи правильно проводяться роботи з точки зору збереження дерев на даній ділянці вулиці, вирішили запитати у фахівців.

За словами доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри загальної біології Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка Василя Грубінка, на фото відображено процес санації – продовження “експлуатації” старих насаджень. Оптимальнішим шляхом збереження дерев у місті науковець вважає заміну старих дерев на молоді насадження.

“Більшість дерев у Тернополі, особливо у парку ім. Тараса Шевченка та центрі міста, на жаль, дожили свого віку. Вони постаріли швидше природнього процесу через хвороби, вплив факторів міста, зокрема пил, загазованість, свинець, високий тепловий вплив, нестача води кореневій системі через заасфальтованість, засолення ґрунту (зимова протильодова сіль) тощо. Їх треба замінювати на молоді насадження”, – наголошує  Василь Грубінко.

Як зазначає науковець, нове досить велике, 4-7 річне, дерево коштує дорого, а молоді деревця 2-3 річного віку садити немає сенсу, бо у них дуже низька частка приживання. Саме цим, тобто метою економії коштів, пояснюється причина вибору комунальниками стратегії продовження “експлуатації” старих насаджень.

– Про це свідчить і масова обрізка крон дерев, залатування дупел у дерев, цементування стовбурів і коренів, обрізування вражених хворобами та понівечених коренів тощо. Це своєрідна лікування дерев, щоб продовжити їх життя у старості (санація). Так чи інакше вони ще “протягнуть” декілька років, а деякі і десяток. Тому виглядає на відкладення кардинального вирішення питання заміни зелених насаджень у місті до кращих часів – каже Василь Грубінко.

“Однак, я пропонував і пропоную, ніж масово витрачати кошти на санацію дерев, поряд з цим заходом, правда виправданим там, де дерево ще не в критичному стані, все ж здійснювати поступову заміну насаджень, однак не точкову (одне-два дерева на вулиці), а  цілими вулицями, щоб паразити і шкідники з старих дерев не “перебігали” на молоді насадження. При цьому, ще однією обов’язковою умовою є заміна ґрунту під деревами на якісний - родючий і незабруднений, хоча б 2-3 кб.метри. Звичайно для всього міста – це програма років на 10”, – зазначив Василь Грубінко.

Журналісти “0352.ua” продовжуватимуть слідкувати за процесом санації дерев та висаджень нових насаджень у місті. Надсилайте фото, де на вашу думку, відбуваються порушення, а також про позитивні приклади догляду за природою міста. 

DSCF4705DSCF4707DSCF4708DSCF4716DSCF4733DSCF4714

Тернопіль дерева лікування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі