• Головна
  • Скарбники тернопільського Євромайдану бояться перевірки витрат зібраних коштів
16:00, 21 червня 2014 р.

Скарбники тернопільського Євромайдану бояться перевірки витрат зібраних коштів

Оргкомітет тернопільського молодіжного Євромайдану відзвітував за витрачені кошти, які збиралися у Тернополі на потреби столичного Майдану. Як запевнив голова оргкомітету Любомир Шимків, станом на 1 березня залишок в 1 мільйон 72 тисячі 477 гривень вже витратили.

За інформацією молодіжного Євромадану, кошти спрямували на реабілітацію майданівців у «Червоній калині», тоді як у Тернопільській міській раді неодноразово громадськість запевняли, що беруть на себе усі домовленості і витрати по санаторію. Хто ж у цьому випадку бреше?

      Далі пан Любомир запевняв, що зібрані на тернопільському Майдані гроші також витрачали на медикаменти, відновлення документів та виготовлення закордонних паспортів. А за створеними списками потерпілих, згідно даних управління охорони здоров’я міськради, обласної ради, головних лікарів медичних закладів, та з особистих звернень революціонерів, пораненим майданцівцям надавалося відшкодування витрат на лікування.

      Допомагаючи постраждалим під час Революції Гідності медичний волонтер Майдану Оксана Гопанюк впродовж 2 місяців намагалася вияснити в оргкомітету тернопільського молодіжного Євромайдану імена людей, яким відшкодовуватимуть лікування:

 – Ці відомості мені були потрібні як лікарю, я хотіла подивитися на стан здоров’я хлопців. Також знала майданівців, які потребували матеріальної допомоги. Перебуваючи на київському Майдані я зверталася до медичного волонтера тернопільського Євромайдану Наталії Мазур, щоб допомогти Тарасу Дудару. Мені пообіцяли, що йому нададуть 7 тисяч гривень допомоги, дали навіть картку для перерахунку, щоб йому не треба було їхати за грошима у Тернопіль, а через день питання заглохло, мої дзвінки просто почали ігнорувати. Потім я дізналася, що з Києва у Тернопіль приїхав представник громадської організації «Ініціатива Е+», то йому списки постраждалих надалися без проблем.

      Отже доступ до інформації про поранених майданівців, про гроші, які зібрала громада оргкомітет тернопільського молодіжного Євромайдану надає лише обраним? На яких підставах оргкомітет приховує інформацію від тернополян? Присутні на зустрічі громадські діячі виявили ініціативу створити аудиторську комісію, яка б перевірила усі документи про надходження і витрату коштів із пожертв тернополян на Майдан. На створення комісії голова оргкомітету Любомир Шимків, як на людину, якій приховувати нічого, відреагував занадто агресивно:

 – Уявимо, що я зараз поїду і скажу: «Хлопці, скільки ви тут зібрали грошей на палатці, давайте зараз будемо повністю звітувати по тому всьому. От я приїхав, такий красивий, я тут у Тернополі робив революцію, студентів піднімав, у Київ їздив, я ж громадський активіст». Така сама зараз ситуація, працювали, повністю звітували, а тепер приходять люди, яких я перший раз бачив, коли закінчився Майдан. Ревізійна комісія з’явилася тут, що хочете знайти когось винного?

       Пане Любимире, а до чого тут звіт про зібрані кошти на київському Майдані? Звідки така паніка,якщо вам немає чого приховувати? Тернополяни хочуть дізнатися тільки про ті кошти, які здавали самі, на Театральному майдані. Якщо б у тернополян виникли питання щодо грошей, зібраних громадою Києва, то зверталися б не до оргкомітету тернопільського молодіжного Євромайдану, а до киян. Тож подобається тернопільським скарбникам Майдану звітувати перед громадою чи ні, а перевірку витрат і надходжень громадська комісія все ж проведе.   

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гроші тернопільського Майдану
Оголошення
live comments feed...