Харчі чи отрута? У супермаркетах Тернополя продають протерміновані продукти – результати перевірки

У тернопільському супермаркеті продають  протерміновану продукцію, не дотримуються умов зберігання продуктів.

Такі серед інших порушення виявили спеціалісти інспекції у справах захисту прав споживачів сьогодні під час позапланової перевірки супермаркету "Барвінок", що навпроти шостої школи-ліцею. Перевіряли цей заклад через скаргу тернополянки. Жінка попросила, щоб фахівці перевірили весь супермаркет, бо вже кілька разів вона натрапляла там на протермінований товар. Усе почалось зі скарги тернополянки. Жінка просила в Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області перевірити супермаркет "Барвінок", що на вулиці Руській, бо вже не перший раз натрапляла там на протерміновану продукцію, передає TV4.

- Якщо попередні рази вона мирилася з тим, закривала на це очі, то цього разу, вона в скарзі написала, що їй набридло закривати на це очі, - розповідає головний спеціаліст Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області Богдан Михайлишин.

Головний спеціаліст Інспекції з питань захисту прав споживачів розповідає про виявлені порушення. Зокрема, бачимо кілька цінників на одному товарі.

- З різними цінами, неможливо визначитися, яка ціна на ньому. Це неправдива інформація і порушення інструкції цін, позначення цін на товарі. Ви заходите і не знаєте чи воно коштує 28,79 чи 27,79, тобто гривня різниці, це вже йде як обман, - пояснює Богдан Михайлишин.

Знайшли також спеціалісти Інспекції з питань захисту прав споживачів протерміновану продукцію. На деяких товарах не було маркування.

- Товари є, які не відомого походження, тобто немає ні перекладу на українську мову, нічого зазначеного. Також це є порушення маркування. На винограді ті ж порушення: ні дати виготовлення, ні  терміну придатності, назви виробника, місця знаходження. Це порушення статті 15 Закону України про захист прав споживачів, - говорить Богдан Михайлишин.

Також спеціалісти виявили, що деякі продукти зберігають в неналежних умовах.

- Товар морські делікатеси мідії, вони зберігають при температурі від мінус 8 до 0 градусів. Як ми бачимо температура холодильника плюс два. Тобто порушуються умови зберігання. А це призводить, що товар псується.

Протерміновану продукцію інспектори зняли з реалізації. Частину продуктів також відібрали і відправили на лабораторне дослідження, результати якого будуть вже наступного тижня. В інспекції розповідають, тернополяни скаржаться не лише на протерміновані продукти з "Барвінку", а й на порушення в інших супермаркетах та магазинах Тернополя. Туди також ходять з перевірками. Інспекція із захисту прав споживачів закликає тернополян бути уважними, купуючи продукти. Необхідно дивитися на термін придатності, зберігати чеки, а за потреби звертатись до інспекторів.

Тернопіль супермаркет продукти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі