На Тернопільщині біля дитсадка хочуть збудувати багатоповерхівку. Громада – проти!

У Чорткові, на мікрорайоні «Кадуб», біля дитячого садка № 7, приватний підприємець хоче збудувати житловий будинок.

Заяву про виділення земельної ділянки під забудову Чортківська міська рада розгляне на сесії, що запланована на 26 червня. А вже завтра, 25 червня, жителі даного мікрорайону проводитимуть збори, щоб обговорити, як завадити будівництву біля дитсадка.

Про це журналістам «0352.ua» розповів депутат районної ради і виконавчий директор ЕГО “Зелений світ” Олександр Степаненко.

За словами Олександра Степаненка, кілька років тому з південної сторони даного дитячого садочка приватний підприємець збудував п’ятиповерховий будинок. Згодом у 2012 році той же самий підприємець ініціював будівництво ще одного житлового будинку вже з західної сторони дитсадка. Тоді громада виступила проти і міськрада утрималася від надання  дозволу на виділення зазначеної земельної ділянки.     

– Незважаючи на численні протести мешканців мікрорайону, якщо не помиляюся, ще у 2009 році приватним підприємством було збудовано п’ятиповерховий будинок з південної сторони дитячого садка. Незадоволення жителів навколишніх будинків викликає те, що з півдня п’ятиповерховий будинок фактично закрив майданчик дитячого садка і позбавив їх частини прибудинкової території, на якій було стихійне озеленення. На жаль, тоді не вдалося зупинити це будівництво. Будинок був збудований, він вже введений в експлуатацію, заселений, – розповідає  Олександр Степаненко.

– Згодом в листопаді 2012 року власник того ж самого підприємства звернувся до міської ради із заявою, в якій пропонувалося надати йому сусідню земельну ділянку, яка межує з територією дитячого дитсадка з заходу. Знову ж таки, йшлося про будівництво чергового житлового будинку. У листопаді 2012 року мешканці провели збори, на яких абсолютна більшість присутніх виступила проти цього проекту. Адже на цій ділянці є дитячий майданчик і стихійне озеленення. Тоді звернулися до міської ради із заявою утриматися від виділення цієї земельної ділянки, бо люди проти будівництва біля дитячого садка. Важливо те, що будівництво суперечило чинному законодавству, бо план території цього мікрорайону не розроблений. Тобто основної містобудівної документації, яка врегульовує питання забудови і ущільнення даного мікрорайону немає. Тоді сесія Чортківської міської ради утрималася від надання даної земельної ділянки приватному підприємству і будівництво не розпочалося. Сесія прийняла рішення, що до розроблення детального плану території утримуватися від будь-якої забудови у цьому районі”, – зазначає Олександр Степаненко.

За його словами, місцева громада буквально тиждень тому дізналася, що на сесії Чортківської міської ради, яка відбудеться в четвер 26 червня, виноситься дві заяви. Одна з них від дружини власника приватного підприємства (яке з південної  сторони дитсадка № 7 кілька років тому збудувало житловий будинок), зокрема пропозиція надати земельну ділянку біля дитсадка під житлову забудову і друга заява іншого громадянина аналогічного змісту.

“Цей мікрорайон сформований ще у 80-90 роках і зараз ведеться ущільнення житлової забудови. Люди проти будівництва біля дитсадка. Це один з найбільших дитячих садків міста. За даними виборчої комісії, в даному мікрорайоні мешкає біля 8 тисяч осіб. На мікрорайоні «Кадуб» лише два дитсадка. Окрім цього, протестують дуже багато молодих і людей пенсійного віку. Навколо дитячого садка є близько 20 будинків. Якщо забудують дану територію, усі жителі  цих будинків втрачають зелену зону, яка зараз є для них місцем відпочинку”, – каже Олександр Степаненко.

Завтра, 25 червня, о 18:00 в Чорткові громада планує провести збори, щоб обговорити подальші дії.  

Редакція сайту «0352.ua» продовжуватиме слідкувати за подіями навколо даної теми і готова висвітлити позицію усіх сторін даного конфлікту.

Будівництво Чортків дитсадок
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі