Заступник прокурора Тернопільщини відсутній у день прийому громадян

Громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля» дізнавалася, на яких підставах у 2008-му році незаконно затримували одного із членів спілки - директора ТОВ "Мелвіс" Сороколіта Віталія Івановича. 

Здійснюючи статутну діяльність громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля» (п.2.5 представляти і захищати законні інтереси своїх членів у державних та громадських органах, судах, правоохоронних органах, тощо) представники ГС «РБТ» спробували потрапити на прийом першого заступника прокурора Тернопільської області Шаравара Василя Васильовича, аби отримати відповідь по окремій судовій ухвалі щодо незаконного затримання у 2008-му році директора ТОВ «МЕЛВІС» Сороколіта В.І.

Згідно цього документа від 10 квітня 2014 р. суд зобов’язав прокурора Тернопільської області в місячний термін надати відповідь щодо неправомірного затримання у 2008 р. із використанням наручників Сороколіта В.І. 

Згідно графіку прийому громадян в обласній прокуратурі Тернопільської області, 23 червня ми направилися у приймальню. Проте нам повідомили, що незважаючи на запланований щопонеділка прийом громадян, потрібного чиновника на місці немає.

Проте без уваги представників ГС «РБТ» не залишили і наше прохання вислухав прокурор одного із відділів - Барановський Ю.Б. Він з’ясував, що дана ухвала суду була перенаправлена з обласної у… районну прокуратуру. Попри наше чимале здивування (адже в ухвалі чорним по білому писало «прокурору тернопільської області» і до чого тут районна прокуратура було абсолютно неясно), ми таки попрямували в прокуратуру Тернопільского району.

Прокурор там – новопризначений, тому деталей справи не знав. Він попросив секретаря знайти відповідь на потрібну нам окрему ухвалу суду. Коли ж прокурор зачитав цей документ, важко було стримати сміх «на кутні зуби» – кінці справи «пішли у воду».

Так, обласна прокуратура, направляючи ухвалу до районної прокуратури, дописала слова про те, що незаконне затримання Сороколіта у 2008-му здійснювали працівники районної прокуратури (Тернопільського РВ УМВС). А оскільки це неправда, звичайно ж в районній прокуратурі жодного документа про це затримання бути не може. Власне, так районна прокуратура і відповіла судді на окрему ухвалу: «у 2008 році будь-яких справ оперативного обліку стосовно гр. Сороколіта В.І співробітниками Тернопільського РВ МВС не заводилось… Враховуючи викладене, станом на даний час відсутні підстави для вжиття заходів прокурорського реагування».

Підозрюємо, що цей, уже місцями комічний серіал у справі Сороколіта В.І матиме продовження, оскільки в планах ГС «РБТ» зустріч безпосередньо із прокурором області та суддею, який виносив окрему ухвалу про розслідування факту незаконного затримання директора ТОВ «МЕЛВІС» Сороколіта В.І.. Будемо дізнаватися у судді: чи погоджується він з тим, як його «водять за ніс», повідомляє "РБТ".

Сороколіт Шаравара прокуратура
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі