«Сиділа з Царьовим за однією партою та… хочу, щоб його посадили»: державний злочинець Олег Царьов вчився у… тернопільській школі

“Мені не хочеться вірити, що він така ж скотина, як всі решта, хто зрадив Україну. Я з ним вчилася п’ять років і ніколи не могла б подумати про нього таке, — зізнається пані Оксана. — Не знаю, як життя повернулося і ким він став, та, вочевидь, вчинки говорять про людину найкрасномовніше…”

У 1987 році тернополянка Оксана Даниленко (для публікації жінка вирішила змінити своє ім’я, — авт.) закінчила Тернопільську середню школу № 10. Їхній клас, як згадує, був дуже дружним. Його осердям стала компанія із 11-ти учнів, як кажуть, найлегших на підйом: саме вони з подання класного керівника Римми Іванівни Протасевич захищали честь класу та школи на олімпіадах, спортивних, військових та туристичних змаганнях, а поза школою разом не раз їздили за місто на відпочинок та у мандрівки з ночівлею у наметах і піснями з гітарою довкола вогнища. Тоді ніхто навіть подумати не міг, що серед їхньої шкільної “банди”, як жартома вони називали себе, є той, хто згодом стане одним із найбільших розкольників сучасної України — одіозний екс-нардеп, який нині перебуває у розшуку, активний “діяч” заколотів на Сході Олег Царьов, пише Нова Тернопільська газета

— Олег прийшов до нас у шостому класі, — пригадує пані Оксана. — Вони з мамою приїхали сюди з Дніпропетровської області, жили на вулиці Черняховського в однокімнатній квартирці. Його мама Ніна Василівна була викладачкою нашого педагогічного університету, працювала на кафедрі неорганічної хімії. Така малесенька, худенька, балакуча. Олег зовсім не схожий на неї, певно, вдався в батька. Про його тата ми нічого не знали, тільки те, що вони не живуть з ним. Сам Олег про тата ніколи не розказував. А ми тоді були так виховані, що якщо людина сама нічого не каже, то й не пхалися. Тож чи батьки були розлучені, чи щось сталося, поняття не маю, але вони сюди приїхали з мамою лише вдвох. Ні брата, ні сестри у нього теж не було. Чому переїхали до Тернополя? Родичів у них тут не було. Швидше за все, що завдяки радянській системі професійного розподілу кадрів мамі знайшлося місце роботи в нашому інституті, так Царьови й опинилися в нашому місті.

— Мама, пам’ятаю, була у нього дуже хороша. Вона про сина дбала, до школи він завжди приходив дуже охайним. Ми дуже боялися нашої шкільної хімічки, причому весь клас, — розповідає пані Оксана. — Тож Ніна Василівна якось нам запропонувала, щоб, коли в неї нема пар в інституті, ми приїжджали всім класом до неї на кафедру. І ми справді приїжджали, вона пояснювала нам теми, досліди показувала. Дуже добра людина. А коли ми з Олегом інколи сварилися, всяке ж у дітей буває, тим паче, що й жили по сусідству, то вона мені казала: “Ксюша, ну, что ты обижаешь моего Олежку?!” Смішно так: вона така малюсінька, а він такий здоровезний і рухи в нього тоді такі ж незграбні були, як і тепер — то там щось зачепить, то там щось ногою копне. “Царьов, — не раз казала я йому, — ти трошки зберися!” — сміється жінка.

У комсомол з першого разу не прийняли

У шостому класі пані Оксана навіть сиділа з Олегом Царьовим за третьою партою у ряді біля вікна.

— Ми з ним постійно сварилися, хто буде саме біля вікна сидіти, бо довкола десятої школи ялинки і там дуже багато білочок живе, тож ми хотіли за білочками дивитися, — усміхається, згадуючи шкільні роки, пані Оксана. — Як про однокласника нічого поганого не можу про Царьова сказати. У школі він нікого не підставляв, не був підлизою чи “стукачем”, навпаки, зневажав таких. Добре ставився до дівчат, не ображав. Мене часто нині запитують: “Що він, справді такий дебіл?” Та ні, він зовсім не дебіл. Медалістом не став, але вчився добре, особливо з математики, інформатики, фізики, хімії, брав участь у різних олімпіадах. Можу сказати, що був дуже толковий пацан. А ще завжди стосовно всього мав свою власну думку. Іноді це виглядало навіть нахабно, коли посеред уроку починав перечити вчителям і сперечатися з ними. Через ту “свою точку зору”, коли вступали в комсомол, його з першого разу навіть не прийняли. Він цікавився такими авторами, як, скажімо, Ернест Хемінгуей. Це тепер його у школі вивчають, а тоді справжні піонери та комсомольці й думати про таке не мали права. Де б ми таке щось ляпнули при вступі в комсомол? Всі казали те, що треба було казати, — Павка Морозов, діти-герої і т.д. А в нього хтось при вступі запитав, якою він літературою цікавиться. І Олег відразу пальнув про того Хемінгуея. Як його тоді пісочили! Порадили, щоб він ще трошки повчився, й після того приймуть. Пригадую, я тоді йому сказала: “Царьов, ти ідіот? Навіщо ти то ляпнув?”

Втім, про свою поведінку учень Тернопільської середньої школи №10 Олег Царьов ніколи не шкодував. До слова, коли затівалися бійки, не втікав. Щоправда, пані Оксана не пригадує, з якої саме причини, але бійки за участю Царьова у школі траплялися.

У шкільні роки Олег Царьов також страшенно захоплювався творчістю Володимира Висоцького. У пані Оксани були листівки із зображенням співака, а також його пам’ятника на могилі.

— Бачили б ви, як Царьов тішився, коли я подарувала йому ті фотокартки! — каже пані Оксана. — Судячи з того, що йому подобалося і як він поводився, можна сказати, що від природи він бунтівник, ось тільки не в те русло спрямував він свою енергію…

Без московських покровителів не обійшлося

Після закінчення школи Олег Царьов на зустріч випускників до Тернополя приїжджав тільки раз — через рік, у 1988-ому.

— Приїжджав з якоюсь дівчинкою, казав, з майбутньою дружиною, — пригадує пані Оксана. — А ще похвалився, що вступив до Московського інженерно-фізичного інституту. Він без зайвих зусиль вступив би до нашого педінституту, хіба мама не могла трішки “пошелестіти” при вступі? Могла. Але він обрав Москву. Це дуже велика рідкість, щоб хтось з провінції вступав до московських вузів. Це могло статися або завдяки дуже великому блату, або завдяки великому розуму. Думаю, він спочатку тягнув розумом, а потім з’явилися й зв’язки. Очевидно, під час навчання у Москві у нього все й закрутилося. Після закінчення інституту він повернувся до Дніпропетровська і розпочав там власний бізнес, пов’язаний з комп’ютерною технікою, який все збільшувався. Знаємо, яка була бідося і як вели бізнес на початку 90-их… Охопити все хлібобулочне виробництво Дніпропетровської області і не одне підприємство інших галузей, як це згодом вдалося Царьову, і розвернутися на 8-ми гектарах маєтку після однокімнатної хрущовки зможе далеко не кожен. Словом, на мою думку, без московських покровителів не обійшлося. А гроші треба відпрацьовувати, ось він тепер і відпрацьовує.

— Певно і в депутати він проліз, щоб лобіювати свої інтереси, бізнес, — вважає пані Оксана. — Ще коли був депутатом, бачила, як сидів у Верховній Раді, кілька разів виступав на трибуні, але щоб якісь законопроекти втілював у життя, не чула. До речі, він ніколи не був оратором. І нині, як послухаю, що він там клепає, то за голову хапаюся. Не думаю, що все те йде у нього від серця. Мені здається, що це вимушено: або гроші відпрацьовує, або зобов’язання. Часом помічаю, що під “кайфом”, коли виступає. Може, тверезим не може тієї всієї дурні сказати?.. Поки було тихо-мирно, сидів, а заворушився і популярним став саме під час подій Майдану. Видно, його “попросили” так відпрацювати. Ну, знав, на що йшов. Якщо ж не знав, то дурень, бо “за так” гроші не дістаються. А тепер його затягло, як у болото, і як він думає виборсатися звідти?.. Певно, хоче бути президентом Новоросії… Важко уявити, що в нього нині твориться в голові.

“Не розумію, чому його не арештують”

— Знаєте, у мене є далекі родичі на Луганщині, тож можу сказати, що у людини, яка живе на Сході, відповідні мізки, — ділиться пані Оксана своїми міркуваннями. — Царьов приїхав до нас з Дніпропетровська, потім була Росія. І знову Дніпропетровськ. У нього не залишилося нашого західного нічого. Він тут був транзитом. Якось на передачі “Свобода слова” йому дорікнули: “Ви не були на Заході України, не знаєте, що це таке”. “Я был на Западе, я там учился”, — відповів тоді Царьов. Так, «на Западє” він був, він просто не приїжджав сюди після того, як розвалився Союз, і не знає, як і чим тут люди живуть. Відверто кажучи, не знаю, чи ми зможемо знайти спільну мову зі Сходом… Ми усю ту кризу, головне — психологічну, пережили ще на початку 90-их, а у них законсервувався Радянський Союз у найгірших його проявах і якого вони не хочуть полишати…

Цікаво, що сказала б Оксана Даниленко своєму колишньому однокласнику, якби раптом зустріла його нині?

— Запитала би, як він докотився до такого життя, що його так ненавидять усі довкола? — каже вона. — Та навряд, чи колись побачу його, бо вже роками з ним не спілкуюся, нема зв’язків. Йому давно уже не до нас, не до однокласників, у нього своє життя. Знаєте, незважаючи на гарні шкільні спогади про нього, я би його таки посадила. Раніше, не дай, Боже, якби прапор Радянського Союзу, за яким він так ностальгує, зняли, то уявляєте, що було б з тією людиною? А Царьова за всі ті його фрази давно можна посадити. Я розумію, що свобода слова, але у жодному випадку не можна сіяти ні паніку, ні розбрат, ні розкол. Ну, один раз виступив, другий… Але бачиш, що назрів конфлікт, що почалася війна, — зупинися. Аж ні! А він ще їздить по Луганській області “з гуманітарною місією”. Нахабний, звичайно, як трактор! Його хочуть засудити, подали в розшук, а він ходить і роздає «допомогу», проводить якісь незрозумілі переговори… Не можу збагнути, що в нас коїться: він же тут, в Україні, постійно виставляє у соцмережах звіти про свої “діяння” на Сході, чому ж його не хапають, не арештують? Повторюся: була б моя воля, я би давно уже його посадила, бо розцінюю його дії не інакше, як зраду на війні.

Державний злочинець Олег Царьов Тернопільська школа
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
До працівників Шумського відділення поліції звернулася жителька одного із місцевих сіл. Жінка повідомила, що після візиту незнайомок вона виявила відсутність матеріальних цінностей. Як вдалося встановити поліцейським, до злочину можуть бути причетні двоє жінок не слов’янської зовнішності, яких бачили поблизу помешкання потерпілої. Того дня вдома залишилася матір заявниці 1930 року народження. Через похилий вік старенька має проблеми з зором й не може добре...
Пригоди
Акцію “Я прибрав — твоя черга” провели у парку Топільче. Про акцію розповідає ТВ-4. Небайдужі тернополяни спільно зі студентами ТНПУ зібрали сміття навколо козацького острівка.
Пригоди
Сьогодні попрощався із холостяцьким життям відомий тернопільський фотограф та блогер Олег Балюк. Його обраницею стала Христина Лучка, із якою вони довгий час зустрічалися та жили у США. Пишуть Тернополяни. Пара обвінчалася у Домініканський соборі Львова. Весільна церемонія відбулася на території готель-ресторану «Панська гора», де зараз триває святкування. Як розповідають у своїх сторіс в мережі «Інстаграм» подруги нареченої, до весілля Олег та Христина го...
Пригоди
Невдовзі на телеканалі «Тернопіль 1» вийде нове реаліті-шоу «Хочу заміж». Дівчата змагатимуться за індивідуальне романтичне побачення із холостяком. В учасниць нового реаліті-шоу «Хочу заміж» відбулося перше побачення із холостяком. Під час зйомок першого випуску проекту, дівчата затамували подих, аби дізнатися за кого ж боротимуться. «Емоції були неймовірними, бо ми до кінця тримали в таємниці хто ж саме наш холостяк. А коли дівчата вперше побачили головн...
Пригоди
Жахливе самогубство приголомшило мешканців усієї України: 51-річний чоловік повісився прямо у ліфті. 16 вересня у місті Чорноморськ, в ліфті будинку №15 по вул. Віталія Шуму мешканці виявили тіло мертвого чоловіка. Як повідомляє "Знай", загиблим є безпритульний. Його особа встановлена, тіло спрямоване на експертизу. Причини, через які чоловік зважився на страшний вчинок, наразі невідомі.
Суспільство
Тьмяне світло, облуплені стіни, грибок — це не покинута будівля, а дитяче відділення поліклініки в Бережанах. Стан медичного закладу приголомшив користувачів мережі, після публікації відповідних фотографій. Як інформує "TeNews" з посиланням на повідомлення Івана Мордованеця, автора фото, стан поліклініки просто неприпустимий. "Так виглядає Бережанська поліклініка. Жах…", — зазначив чоловік. Світлини зібрали чимало коментарів шокованих людей. Одні нарікають...
Суспільство
24 вересня у сесійній залі Тернопільської міської ради відбудеться консультація з подання та реалізації проектів «Громадського бюджету 2020». Початок заходу о 16.00 год. До участі запрошується активна громадськість міста, студенти та усі охочі подати проекти на «Громадський бюджет 2020». Навчання для авторів буде відбуватися щотижня. Про час та місце зустрічі буде повідомлено на сайті міської ради. Слідкуйте за анонсами.
Екологія
Тернополяни все частіше виявляють своє невдоволення затяжними наслідками, які виникають на вулицях міста ледь не після будь-яких опадів. На сторінці спільноти в мережі Фейсбук Олег Сеновець поширив допис, в якому висловив своє невдоволення неможливістю Тернополя витримати без наслідків навіть найменші прояви стихії: "Після невеликого дощу пішохідний перехід біля ЦУМу не намочивши ноги перейти неможливо. Дощезливні решітки забиті",- ідеться у повідомленні....
Суспільство
Сьогодні у Тернополі розпочинаються роботи з оновлення конструкцій екстрим-парку у «Топільче». В зв’язку з цим відвідування спортивного майданчика та катання на його території будуть тимчасово недоступні. Як повідомляє начальник управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Микола Круть, усі пошкоджені елементи конструкції будуть демонтовані та відремонтовані. «Працівниками підрядної організації буде оновлено покриття всіх фігур екстрим-парку, а...
Новини по темі
"Можна знімати фільми жахів": люди приголомшені станом поліклініки на Тернопільщині (ФОТО)
Консультацію по "Громадському бюджету Тернополя" перенесли на 24 вересня
Екстрим-парк в тернопільському парку тимчасово недоступний
Із ставка в тернопільському парку "Топільче" витягли гармату (фото)
Вірші з полону представив у Тернополі колишній військовополонений (ВІДЕО)
"Щоб мав почуття гумору та мінімум двох дітей": в Тернополі шукають татусів для участі в реаліті-шоу
В Тернопільському ставі оселяться хижаки
"Зеленському довіряють більше, ніж армії та церкві", — експерти (ФОТО)
У Тернополі правоохоронці і матір розшукують зниклого Базюту Руслана
В квартирі тернополянки "оселилися" цікаві комахи