Україна зробила важливий крок для потенційного входу в ЄС

Україна та Європейський Союз щойно завершили підписання Угоди про асоціацію в повному обсязі. Дана угода може сприяти тому, що обіцянки скасувати візовий режим для українців для поїздок в Європу уже з початку наступного року можуть виявитися реальністю.

Підписання Угоди про асоціацію з ЄС президент України Петро Порошенко назвав одним із найважливіших днів в історії Української держави.

«Ми маємо використати цю можливість для модернізації країни. Але ми потребуємо тільки одного - миру та безпеки. Ми сподіваємося, що сьогодні Європейський Союз продемонструє таку ж солідарність, як раніше», - сказав президент.
Угода передбачає політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з Європейським Союзом.
Режим поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом передбачає негайне скасування діючих ввізних мит на більшість товарів двосторонньої торгівлі (82,6% товарних позицій з боку України і 91,8% з боку ЄС). Для інших товарних позицій будуть встановлені перехідні періоди - коли мита будуть поступово знижуватися впродовж декількох років (від 1 до 7 років).

Крім того, як захисний захід для українських виробників будуть встановлені нерівнозначні зниження мит на аграрну продукцію.

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу наголосив, що підписані сьогодні угоди про асоціацію ЄС з Україною, Молдовою та Грузією є початком шляху цих країн в напрямку до Євросоюзу.

Слід зазначити, що саме через відмови від підписання угоди про асоціацію з ЄС в Україні розпочався мирний протест студентів, силовий розгін яких згодом став одним із поштовхів до початку Революції Гідності. 

асоціація з ЄС візи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі