Сьогодні в Україні відзначають День Конституції

28 червня в Україні відзначають день Конституції. Перша Конституція незалежної Української держави була прийнята Верховною радою України 28 червня 1996 року.

Крім самого прийняття Конституції, історичним також є і той факт, що над проектом депутати в сесійній залі працювали всю ніч з 27 на 28 червня.

День Конституції України, відповідно до Основного Закону, є державним святом і неробочим днем. Згідно з Конституцією, Україна - суверенна і незалежна, соціальна і правова держава (ст.1).

Україна - унітарна держава, її територія в рамках існуючого кордону є цілісною і недоторканною (ст.2).

Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (ст.3).

Державною мовою в Україні є українська (ст.10).

Президент України є главою держави і виступає від його імені. Президент виступає гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина (ст.102).

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.

Редакція 0352.ua вітає тернополян з цим урочистим днем. Нехай всюди панує мир, міцніє почуття гордості за свою країну та її Основний Закон! А також бажаємо Вам впевнено йти по дорозі життя, обраній Вами за покликом серця. Нехай не міліє джерело Вашої віри, надії і любові до рідної землі, додається енергії, снаги і впевненості у власних силах та переконаннях.

Тернопіль День конституції
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі