На Тернопільщині активісти «Громадського Майдану» принесли чиновнику “мертву” воду

Нещодавно активісти Чортківської районної організації «Громадський Майдан» відвідали заступника начальника екологічної інспекції в Тернопільській області Е.Ференца щодо його заяви по телебаченню про те, нібито нічого такого страшного у ставках Марилівки не відбулося, а мертвої риби там нібито не було.

Активісти привезли посадовцю бідон залишків гиблої риби, незаконно захороненої за вказівкою попереднього керівництва спиртзаводу, та бідон чорної (мертвої) води, що витікає в потічок із технічних ставків підприємства, для проведення аналізу задля встановлення причин мору. Активісти вимагали негайної перевірки підшкірних вод, що поповнюють криниці жителів селища Нагірянки, на відповідність екологічним і санітарним нормам, оскільки вбачають загрозу проникнення, просочування отруйних речовин із технічних ставків спиртзаводу в підземні водні комунікації. Також вони вимагали зобов’язати Марилівський спиртзавод негайно провести гідроізоляцію технічних ставків задля недопущення отруєння навколишнього середовища. Також активісти запитали про хід розслідування щодо зливу неочищених стоків зі сторони сирзаводу у р.Серет (у Чорткові біля греблі) та взяли попередні аналізи, які виявилися дуже невтішними.

Активісти попередили посадовця про недопустимість приховування екологічних злочинів проти свого народу, про звернення і долучення правоохоронних органів для проведення слідства та про належне покарання посадовців підприємства задля недопущення подібних випадків у майбутньому, пише зз. В противному випадку пригрозили діяти “майданівськими” методами.

Тернопільщина "Громадський Майдан" чиновник
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі