
09:00, 29 червня 2014 р.
Підробіток, клуби і гуртки: чим тернопільські батьки можуть зайняти дітей влітку?
Літо – улюблена пора дітлахів. До школи ходити не треба, можна до пізнього вечора гратися у дворі, поки мама не зажене додому, сидіти за комп’ютером і не думати про домашнє завдання.
Після закінчення навчального року в батьків, які ходять на роботу, виникає проблема: куди подіти своїх чад? Така ж ситуація і з малечею, яка ходить у дитячі садочки. Ці заклади, як правило, влітку на місяць закриваються, щоб провести ремонтні роботи. Добре, якщо цей період збігається з маминою чи татовою відпусткою. А якщо ні? Куди прилаштувати дітей, щоб вони не залишалися вдома без нагляду?
Варіант перший – до села
Значна кількість батьків відправляють дітей на літні канікули у села до бабусь і дідусів або інших родичів. Онуків, за якими зазвичай дуже скучають люди похилого віку, там в образу не дадуть. Домашня їжа, свіженьке молоко, овочі, фрукти, чисте повітря підуть на користь дитині. Хлопчики й дівчатка повертаються додому засмаглими і, як здається батькам, набагато дорослішими. Важливо не давати в село комп’ютера, бо дитина може проводити за ним багато часу, а баба й дід не зможуть зарадити. Варто подбати про техніку безпеки, якщо в селі є водойма, пояснити дитині, щоб не наражала себе на небезпеку, спілкуючись із тваринами тощо, пише "Номер один".
Варіант другий – літній табір
Спогади з літніх таборів – одні з найяскравіших спогадів дитинства. Табір – це міні-суспільство у яскравих барвах веселощів і пригод. Дитина може відчути себе дорослішою, провести цікаво й корисно час, знайти нових друзів. Зміна обстановки піде дітлахам на користь. У нашій області є достатня кількість таборів, вартість перебування в яких за добу – 95-125 гривень, тож за три тижні доведеться витратити близько двох з половиною тисяч гривень. У більшості з них - 3-4 зміни, тож можна з легкістю обрати зручний для вас час. Щоб потрапити до табору, потрібно купити путівку, мати копію свідоцтва про народження або паспорта та обов’язково пройти з дитиною медогляд. Перед тим, як відправляти дочок і синів у табори, довідайтеся, як харчуватиметься дитина, який у них розпорядок дня, щоб заздалегідь привчити до режиму дня, бо часто різка зміна розпорядку для дитини стає стресом. Поцікавтеся відгуками про заклад.
Варіант третій – літні мовні школи
Записати дитину до літньої школи іноземних мов – хороша можливість провести канікули з користю. Але не варто примушувати до цього дитину, відбираючи законне право на відпочинок. Можна запропонувати сходити на пробне заняття, якщо сподобається – запишемось на курси, ні - то ні. У Тернополі є мовні школи, вони пропонують курси для дітей різного віку. Їх координати без проблем можна знайти в інтернеті. Вивчення мов на заняттях поєднують з іграми, ілюструють яскравим наочним матеріалом. Поєднання гри і навчання дає гарні результати, і першого вересня учень може здивувати вчительку іноземних мов своїми знаннями.
Варіант четвертий – клуби і гуртки
Гуртки і клуби за інтересами дають змогу дитині розвинути свої здібності та поспілкуватися з однолітками, яким близькі їхні вподобання. Щоб записати дитину в гурток, звертайтеся в центри творчості дітей та юнацтва. Також є приватні клуби для дітей, наприклад, технічна студія «Винахідник», у якій дітей навчають за допомогою іграшкових конструкторів. При бібліотеках також діють цікаві клуби, наприклад, гурток перегляду фільмів іноземною мовою, вивчення іноземної з волонтерами із закордону. Зрозуміло, що такі варіанти – для старших дітей. Інші варіанти – спортивні клуби, плавання, туризм, екскурсії. Це цікаве проводження часу і гарна альтернатива просиджуванню літа перед монітором комп’ютера чи екраном телевізора.
Варіант п’ятий – підробіток
Діти-підлітки часто хочуть мати самостійні заробітки. Перешкоджати їм у цьому намаганні не варто, звичайно, якщо це не несе шкоди дитині. Найпопулярніша робота для неповнолітніх – кур’єри, продавці, промоутери, офіціанти, розклеювання оголошень, виконання роботи за комп’ютером тощо. Чому б не спробувати? Роботу можна шукати і через інтернет: розділи «робота для неповнолітніх» є на сервісах пошуку робочого місця. Також створено спеціальний сайт для тінейджерів «Робота для школярів», та знайти там вакансію досить важко. Значно допомагають у пошуку підробітків і соціальні мережі. Попрацювавши, підліток відчує себе дорослішим, самостійнішим, спробує, як це – заробляти собі на хліб.
Варіант шостий – няні
Якщо дітей середнього шкільного віку батьки ризикують залишати вдома без нагляду, то з малечею такий варіант не пройде. Тож для дітлахів наймають нянь, це задоволення не дешеве, і, напевно, має сенс, коли батькам вигідніше ходити на роботу і платити няні, ніж самим бути з дитиною вдома. Вибір виховательки для дитини - дуже відповідальна справа, тому краще брати за няню когось зі знайомих чи пильно придивитися до людини, яка відповідатиме за вашого малюка. Інший варіант – залишати дітей під наглядом родичів, сусідів, знайомих.
Який би з варіантів проведення літа дитиною ви не обрали, пам’ятайте, що це пора для відпочинку дитини. Тож варто прислухатися до бажань вашого чада.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...