• Головна
  • Правила перевезення пільговиків у Тернополі
09:20, 3 червня 2011 р.

Правила перевезення пільговиків у Тернополі

До уваги тернополян, які користуються пільгами.Ще раз про пільги в транспорті інформує ТВ-4.

З 1 червня громадський транспорт у Тернополі їздить у двох режимах - звичайному, так званому соціальному, та в режимі маршрутного таксі. Згідно із нововведенням, в маршрутках звичайного режиму можуть їздити усі категорії пільговиків в необмеженій кількості. Щодо режиму маршрутного таксі, то тут без обмежень і безкоштовно мають право їздити лише сім пільгових категорій. Сьогодні врешті стало відомо, які це саме категорії.

Починаючи із першого червня у Тернополі в транспорті режиму маршрутного таксі безкоштовно і без обмежень мають право їздити Ветерани війни, до яких належать учасники бойових дій, інваліди війни і учасники війни, а також прирівнені до ветеранів війни особи. Безкоштовно возитимуть учасників ліквідації аварії на ЧАЕС 1-ї та 2-ї категорій, дітей-потерпілих від аварії на ЧАЕС, а також дітей-інвалідів, що потерпіли від аварії на ЧАЕС. Не платитимуть за проїзд також діти-сироти, а саме круглі сироти, що перебувають на державному утриманні, діти-інваліди, інваліди 1-ї та 2-ї груп, плюс особа, яка супроводжує інваліда 1-ї групи.

Щодо осіб, які прирівнюються до ветеранів війни, а таких доволі багато, то не всім відомо, хто саме належить до цієї категорії, - кажуть в управлінні транспорту та зв'язку Тернопільської міської ради. Відтак влада обіцяє якнайшвидше надати детальний перелік як водіям маршруток, так і довести до громадськості, через ЗМІ та інформаційними листами на зупинках міста.
Пенсіонери до семи зазначених категорій не увійшли. Для них право безкоштовного проїзду та в необмеженій кількості залишається лише у маршрутках звичайного, соціального режиму. Таке рішення, вважає влада Тернополя, на сьогодні є оптимальним, адже проїзд пільговиків перевізникам ніхто не компенсує.

Ігор МЕДИНСЬКИЙ  начальник управління транспорту і зв'язку Тернопільської міськради
- Десь якшо ми маємо всіх 50 тисяч в рівній кількості пільговиків по місту Тернополю, і якщо, на приклад, ми не обмежимо десь їхній доступ до транспорту, який не отримує компенсації з державного бюджету, повірте мені, що це моментально може потягнути вартість проїзду, і це буде означати - ці, хто платив сьогодні дві гривні, завтра через те, що десь розбалансували ситуацію, вони змушені будуть платити значно більше.

Маршрутки звичайного соціального режиму, які возять безкоштовно і без обмежень усі категорії пільговиків, охоплюють двадцять один маршрут із тридцяти чотирьох, що є у Тернополі. Прогалину мають компенсувати тролейбуси, які також возять пільговиків безкоштовно. Автобуси звичайного режиму від тих, що належать до режиму маршрутного таксі можна розрізнити за фоном, на якому вказується номер маршруту. У маршуток номер на білому фоні, у соціальних на зеленому. Зелених, кажуть пільговики, дочекатись важче.

Міська влада обіцяє в найближчі дні на кожній із зупинок міста, а таких є майже двісті п'ятдесят, вивісити графік соціальних автобусів


Коментарі

Оголошення
live comments feed...