• Головна
  • У громадському транспорті знову поїдемо по новому!
16:30, 3 червня 2011 р.

У громадському транспорті знову поїдемо по новому!

Тернопільські перевізники не возитимуть без обмежень 7 категорій пільговиків, як це після конкурсу перевізників 21 травня пообіцяв начальник управління транспорту і зв’язку Ігор Мединський, повідомляє "За збручем".

Вчора і сьогодні у міській раді у терміновому порядку змінюють правила перевезення пасажирів. Про це на прес-конференції сьогодні повідомив міський голова Сергій Надал.

– На жаль, я мушу констатувати, що управління транспорту і зв’язку не впоралось із покладеним на нього завданням. Тобто, не було ретельно вивчено потреби тернополян, як має бути забезпечене перевезення пасажирів. Крім того, основною проблемою є те, що тернополяни не змогли своєчасно отримати інформацію про розклад руху транспорту, в тому числі і соціального, про напрямки руху, про нові маршрути. 1 червня людей поставили перед фактом і коли вони заходили в автобус, їх просто не пускали. Це їх обурило і це є досить справедливо, – пояснив Сергій Надал.

Напередодні, за його словами, відбулась перша нарада з перевізниками, де спільно шукали вихід із проблеми. Сьогодні на черговій зустрічі було прийняте рішення, що безкоштовно їздитимуть в тролейбусах всі пільгові категорій пасажирів. Вартість проїзду в соціальному автобусі коштуватиме 1 гривню 25 копійок. А це, запевняє Сергій Надал, найнижча ціна в Україні. Соціальних автобусів, які покриватимуть усі напрямки, курсуватиме 21 одиниця. Крім того, у кожному маршрутному таксі буде їздитибезкоштовно не менше 6 пільговиків будь-якої категорії – незалежно чи це пенсіонер, чи інвалід, чи інший пільговик. Таке рішення було погоджене з перевізниками. Сьогодні, за словами Сергія Надала, у терміновому порядку скликається засідання виконкому, де і будуть затверджені нові правила. Попередню норму про необмежений проїзд 7 категорій пільговиків – скасують.

– Враховуючи те, що дана кількість пільговиків не влаштовувала самих тернополян, адже випали з поля зору пенсіонери, які є найменш забезпеченою категорією населення, прийнято рішення, що буде перевозитися не менше 6 пасажирів будь-яких пільговиків, – зазначив мер.

Окрім того, за словами Сергія Надала, до кінця сьогоднішнього дня управління транспорту отримало доручення забезпечити розклеювання розкладу руху соціальних автобусів на всіх зупинках громадського транспорту. Аналогічну роботу всередині маршруток зроблять перевізники. Наступної середи у кожну поштову скриньку тернополян надійде примірник газети «Тернопіль вечірній», де буде розміщено графік руху усіх маршрутів у місті, в тому числі і соціальних автобусів. Зроблять це за кошти міської ради.

Щодо дотримання водіями визначеного графіку руху на всі види автобусів, він буде удосконалений лише після введення в дію системи GPS-навігацій.

– Коли буде створений єдиний диспетчерський центр, тоді буде можливість проконтролювати, наскільки водій своєчасно виїхав на маршрут, з’їхав з нього, доїхав до тієї чи іншої зупинки. Це ми плануємо зробити ще в цьому році, – запевнив Сергій Надал.

До речі, на запитання чи понесе якусь відповідальність начальник управління транспорту Ігор Мединський за ситуацію, що склалась, міський голова відповів: «Те, що буде вирішене питання про притягнення до відповідальності це однозначно. Щодо Мединського, то я би не хотів зараз це коментувати»…

Коментарі

Оголошення
live comments feed...