• Головна
  • На Тернопільщині влаштували стихійний ринок біля... культурних пам’яток
09:00, 23 липня 2014 р.

На Тернопільщині влаштували стихійний ринок біля... культурних пам’яток

У Бережанах процвітає стихійна вулична торгівля сільськогосподарською продукцією. У базарні дні (вівторок та суботу) вулиці Пушкіна, Міцкевича і навіть площа Ринок, на якій розміщена міська ратуша, заповнені продавцями, які торгують здебільшого якщо не з землі, то з рук.

Оскільки торгівля здійснюється за межами офіційного ринку, продукція не проходить ветеринарно-санітарного контролю, що, у свою чергу, несе загрозу життю та здоров’ю людей. Вирішити цю проблему взялося спільно керівництво Бережан  та Бережанського району.

На спеціально зібраній 10 липня нараді її учасники були однозначними у своїх висловлюваннях. Потрібно проводити відповідні заходи з ліквідації стихійного ринку, адже там торгівля с/г продукцією здійснюється без забезпечення необхідних умов її реалізації та контролю за безпечністю та якістю.

– Така ситуація несе пряму загрозу виникненню та розповсюдженню серед населення інфекційних захворювань, харчових токсикоінфекцій, – зазначив начальник Козівського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області Михайло Ширін.

Аби убезпечити мешканців міста від ризику купити небезпечний продукт та спрямувати діяльність стихійно утвореного ринку в цивілізоване русло, заступник Бережанської міськради Марія Бойко розповіла, що мерія розробила положення про здійснення сезонної роздрібної торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами на території міста. На її думку, це дало б можливість здійснення санітарно-ветеринарними службами контрольно-наглядових заходів, пише «Номер один».

У свою чергу, з цим категорично не погодився начальник управління ветеринарної медицини в Бережанському районі Андрій Гудзиляк, котрий заявив: «Перед тим, як узаконювати таку торгівлю, необхідно продавцям створити хоча б елементарні робочі місця (столи, піддашки тощо)». До слова, зауважимо, що депутати Бережанської міськради на своїй сесії того ж дня не затвердили цього положення.

Інші виступаючі пропонували надати продавцям реальні місця на інших торгових площадках, зокрема, для реалізації молочної та м’ясної продукції – на ринку Бережанського РайСТ; для оптової торгівлі зерном та овочами – на ринку «Приозерний» ТОВ «Меркурій».

Голова Бережанської районної ради Степан Кленик при вирішенні питання просив зважити і на інший бік медалі. Адже не всі люди, особливо одноосібники  із сіл, зможуть заплатити за нове торгове місце.

– При ліквідації стихійної торгівлі у першу чергу потрібно враховувати і соціальну складову даної проблеми, оскільки реалізація сільськогосподарської продукції є одним із засобів для існування сільських жителів та фінансового утримання їхніх сімей, – зауважив Степан Теофільович.

Як компромісне рішення, голова Бережанської РДА Василь Калинюк запропонував тимчасово перенести торгівлю на зазначені вище ринки, при цьому відповідним службам провести перемовини із власниками ринків, щоб там встановили мінімальну ціну за торгове місце. Натомість, за словами Василя Михайловича, побороти стихійну торгівлю можна лише створенням у Бережанах сучасного комунального ринку. І як приклад, керівник району назвав львівський «Шувар».

Наразі ж міській раді дано доручення визначити місце для реалізації плодоовочевої продукції та виготовити відповідну документацію для побудови комунального ринку. Щодо фінансування (а цей проект, безперечно, є дорого вартісним), то тут думки учасників наради розділилися. Так, міська рада просить закласти відповідні кошти у районному бюджеті на 2015 рік, натомість інші говорили, що має бути спільне фінансування, в тому числі і з держбюджету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #стихійний ринок #біля культурних пам’яток
Оголошення
live comments feed...