• Головна
  • Першими на новому теплоході «Капітан Парій» плавали журналісти. Фото
14:24, 7 червня 2011 р.

Першими на новому теплоході «Капітан Парій» плавали журналісти. Фото

Не секрет, що політики та громадські діячі завжди стараються бути в приятельських стосунках з «четвертою владою». Вчора з нагоди професійного свята Дня журналіста, для тернопільських акул пера міська та обласна ради організували ряд урочистостей.

Серед святкових дійств було нагородження кращих журналістів міста,  змагання серед представників преси з боулінгу, був навіть святковий стіл для мас-медійників від екс-мера Тернополя Романа Заставного.

Так вийшло, що День журналіста співпав із першим спуском на воду нового теплохода «Капітана Парія». Таку подію міська преса також не могла пропустити. Свято – святом, а робота залишається на першому місці. Поєднати корисне з приємним журналістам запропонувала влада Тернополя.

Близько 17 години на пристані, що в парку Т.Шевченка, пришвартувався новий покоритель хвиль. Після чого персонал судна запросив представників преси на палубу. Не встиг катер далеко відчалити, як довелося повторно паркуватися щоб забрати новоприбулих «писак». Такі «гаки» теплохід робив двічі. Що ж поробиш, медійники своїх не залишають напризволяще.

Поки телевізійники розставляли свою техніку на верхній палубі, на першому ярусі кореспонденти, редактори та ведучі, розглядали нову родзинку міста. Коли ж катер дістався до середини озера, а весь журналістський бомонд повмощувався на своїх місцях, привітати їх зі святом вийшли капітан судна Тарас Парій та міський очільник Сергій Надал. Приємного та хорошого на адресу преси пролунало чимало. Після чого розпочалась імпровізована прес-конференція.

Капітан судна розповів, що до початку 90-х теплохід ПТ-50 курсував озером разом із «Героєм Танцоровим». Теплохід був однопалубний та був призначений для невеликих переправ. ПТ-50 доставляв людей на «Дальній пляж» та здійснював круїзи. Після чого, через свій похилий вік, він був списаний на берег.

«Судно відреставроване, велике, двохпалубне. Після ремонту воно отримало друге дихання. Катер буде прогулочним, а маршрут залишиться без змін. На борт можна приймати одразу до 82 пасажирів», - каже Тарас Парій. «Теплохід, як мала дитина, - щось десь поламалося, ти зразу турбуєшся, оглядаєш його, ремонтуєш, адже таких суден більше не залишилося – цей останній. В нас є хороша команда з хлопців, які закінчили академію водного транспорту. Вони й керуватимуть теплоходом».

Окрім звичних перевезень, катер можна буде замовляти приватно. Капітан судна стверджує, що це дорого не буде.

«Перших на борт теплохода ми запросили саме журналістів. Запросили для того, аби зробити їм приємне в честь їхнього професійного свята та для того, щоб вони змогли донести свої враження та інформацію про нове судно всьому місту», - зізнається мер Тернополя Сергій Надал. Що ж стосується фінансової  сторони ремонту «Капітана Парія», то міський очільник зіслався на голову ПК «Тернопільелектротранс»: «Загальну суму витрат нам може сказати директор «ТЕТ», який безпосередньо займався організацією ремонту. І, напевне, потрібно подякувати також тим людям, котрі виконували ремонтні роботи на теплоході». Мер також зазначив, що на назву теплохода проводився конкурс. Тому, якщо тернополянам не до вподоби вже існуюча назва, її можна поміняти. Але чи варто?

Своєї обіцянки про повне відреставрування теплохода директор ПК «ТЕТ» Андрій Мастюх дотримався. Але дізнатися про кошти, які були витрачені на ремонт судна , журналісти так і не змогли ні від очільника міста, ні від самого Андрія Мастюха. Про фінансування проекту лиш згадали, що бюджетних коштів не було взагалі виділено. Весь ремонт проводився виключно за рахунок спонсорів. Зібравши необхідну кількість інфи, майстри пера подалися до частувань на першу палубу.

«Це другий у моєму житті День журналіста і він доволі вдалий», - розповідає кореспондент TV-4 Максим Мукомела. «Минулого року, в цей день, я більше працював, ніж святкував. Цьогоріч, я зміг і попрацювати, і трішки відпочити та навіть пограти в боулінг. Відкриття нового катера – це дуже кльово. Я вважаю, що назва судна також цілком справедлива. Адже якби не наполегливість та ініціативність Тараса Парія, то фактично, нічого б цього не було. Якщо порівнювати з «Танцоровим» та з цим теплоходом, то наразі, мені тут навіть комфортніше», - зізнався Максим Мукомела.

Першими на новому теплоході «Капітан Парій» плавали журналісти. Фото, фото-1
Першими на новому теплоході «Капітан Парій» плавали журналісти. Фото, фото-2
Першими на новому теплоході «Капітан Парій» плавали журналісти. Фото, фото-3
Першими на новому теплоході «Капітан Парій» плавали журналісти. Фото, фото-4
Першими на новому теплоході «Капітан Парій» плавали журналісти. Фото, фото-5
Першими на новому теплоході «Капітан Парій» плавали журналісти. Фото, фото-6
Першими на новому теплоході «Капітан Парій» плавали журналісти. Фото, фото-7
Першими на новому теплоході «Капітан Парій» плавали журналісти. Фото, фото-8
Першими на новому теплоході «Капітан Парій» плавали журналісти. Фото, фото-9
Першими на новому теплоході «Капітан Парій» плавали журналісти. Фото, фото-10

Коментарі

Оголошення
live comments feed...