• Головна
  • На Тернопіллі - нелегальні кар'єри
19:16, 7 червня 2011 р.

На Тернопіллі - нелегальні кар'єри

УМВС України в Тернопільській області повідомляє про незаконну розробку надр Тернопілля. Випадки нелегального видобутку будматеріалів (а йдеться саме про них), не лише порушують законодавство, але й загрожують життю і здоров'ю мешканців області.
Нелегальні кар’єри – справа прибуткова, та чи законна? Відповідь на це запитання повинна дати міжрайонна природоохоронна прокуратура, куди співробітники управління боротьби з організованою злочинністю направили матеріали, що стосуються незаконних розробок надр в Теребовлянському районі.
На виконання доручення керівництва Тернопільської ОДА оперативники УБОЗу спільно з працівниками екологічної інспекції та інспекції з контролю за використанням та охороною земель провели комплекс заходів щодо законності розробки надр на території області.
Під час перевірки міліціонери задокументували факт незаконного видобутку корисних копалин з Мшанецького піщаного кар’єру Теребовлянського району.
Посадові особи одного з приватних підприємств активно вибирали пісок, не маючи на це відповідних документів, а саме – гірничого відводу на розроблювану ділянку. Та й кар’єр не був зданий в експлуатацію. Таким чином,посадовці не тільки завдавали збитків державі, а практично не несли відповідальності за свою діяльність.
А скільки в Україні трагічних випадків, коли в таких самовільно розритих кар’єрах гинули люди? Вбачаючи в діях керівників підприємства порушення щонайменше та трьох статей Кодексу України про надра – відсутність гірничого відводу, незаконне користування надрами, порушення основних вимог при розробці родовищ корисних копалин та двох статей Гірничого закону України – незаконне введення в експлуатацію гірничих підприємств, відсутність документів, що дають право на проведення гірничих робіт, співробітники УБОЗу задокументували цей факт і скерували зібрані матеріали до прокуратури.
Про те, що всі земельні питання регулює відповідне законодавство не хотів знати житель Тереболі. Чоловік вирішив господарювати на землі, що йому не належить, а є власністю лісового господарства. Захопивши понад сорок сотих на території Острівецької сільської ради, підприємливий теребовлянець вибрав звідти верхній шар ґрунту, аби докопатися до родовища червоно-сірого бутового каменю. Співробітники УБОЗу встановили, чоловік порушив статтю про право власності та охорону ґрунтів Земельного кодексу України.
Незаконні розробки пісковиків убозівці виявили також в селах Застіночне, Кровінка та Острівець Теребовлянського району. Міліціонери встановлюють осіб, причетних до самовільного відкриття кар’єрів.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...