
09:40, 8 червня 2011 р.
Тернопільським бабусям загрожує кримінал!
- З десяток старших людей ламають паркан довкола місця якогось будівництва неподалік зупинки на бульварі Данила Галицького. Я не знаю, що буде на газоні і хто на це дав дозвіл, але і людей не розумію, - повідомила у редакцію "20 хвилин" тернополянка Уляна про протест людей на “Східному” 6 червня.
Дідусям і бабусям — близько 70-ти і їм так поводитись не личить, додала жінка. Вона також зауважила, що люди в своїх аргументах та розмовах часто згадували храм Матері Божої Неустанної помочі, розташований поряд.
“Довелось зрізати дерева”
На місці конфліктної ситуації кореспондент протестувальників не застав, а ось слідів їхньої присутності — з надлишком. Огорожа з дерев'яних стовпців та бляшаних листів і справді лежала на землі. Деякі стовпці були зламані, а металеві листи погнуті. Скидалося на те, що по них або чимось сильно били, або стрибали. Деякі частини огорожі валялися за два-три десятки метрів від місця майбутнього будівництва.
- Тут має бути зупинка громадського транспорту та невеличкий магазинчик, - розповідає власник ділянки Леонтій Сливка, якого ми застали на місці погрому. - Зараз залишки огорожі збираємо, щоб вивезти звідси. ЇЇ вже не відновити. Звідки в людей стільки агресії — не знаю. Я законно купив право довгострокової оренди цієї ділянки на одну сотку на земельному аукціоні. Пройшов усі інстанції, маю всі дозволи та погодження. Окрім того, зобов'язався облагородити територію, спорудити нову, зручну та красиву зупинку громадського транспорту, все бруківкою викласти, освітлення зробити, лавочки...
Чоловік підозрює, що люди або не зрозуміли, що саме будуть зводити, або зляться через три зрізані дерева, або ж керуються незрозумілими мотивами.
- Дерева довелося зрізати, бо довкола - підземні комунікації. Я намагався отримати дозвіл на будівництво над ними, але заборонили. Земля під деревами — єдине легальне місце, - пояснює підприємець. Перед тим, як щось робити, отримав дозвіл в управлінні ЖКГ, оплатив вартість дерев і готовий після будівництва посадити з десяток нових. Тут буде не бар і не розважальний заклад - лише зупинка та магазин. Може, людям не подобається, що тут алкоголь буде. Але проблема не в тому, що продають, а в тому, що люди зловживають. Окрім того, довкола церкви уже є магазини.
На підтвердження своїх слів пан Сливка показав кореспонденту (і дозволив сфотографувати — прим. ред.) наявні у нього документи. Як і говорив підприємець, він справді законно взяв земельну ділянку в оренду і має дозволи та погодження на ведення будівництва.
- Коли люди почали усе трощити, я намагався пояснити, та мене не слухали. Викликав міліцію. Також звернувся в прокуратуру. Я зазнав збитків, час - втрачений. Працівники інспекції архітектурно-будівельного контролю попросили мене, щоб я до кінця тижня не продовжував робіт. Вони хочуть пояснити людям, що в цьому випадку порушник не я, а вони, і на ведення будівництва я маю усі права. Крім того, я хочу днями піти в церкву, яка поруч, і поговорити з отцями. Може, вони людям усе пояснять.
“Нам магазину не треба”
Поки журналіст розмовляв із власником ділянки, підійшли декілька старших жінок. Згодом одна з них зізналась, що була серед тих людей, які вранці ламали паркан.
- Нам тут магазину не треба. Хай будують, де хочуть, а тут – церква, - пояснила жінка. - Нас ніхто не питав, а якби й спитали, ми не дозволили б.
Кореспондент вирішив дізнатись, чи справді люди згуртувались для протесту в церкві і чи знали про їхні наміри священики. Проте отці та монахині радили про все запитати у настоятеля.
- Ми нічого вам сказати не можемо. Потрібно запитувати у настоятеля, а він – за кордоном, - відповіла одна з черниць.
Кореспондент “20 хвилин” телефонував до настоятеля на мобільний, але той слухавку не взяв. В обласній міліції підтвердили, що конфлікт і справді мав місце. Працівники міськвідділу зафіксували усі обставини ситуації й перевірили документи забудовника. Виявилось, він таки мав право будувати.
- Наші працівники дійсно виїжджали за вказаною адресою, коментують у відділі зв'язків із громадськістю обласної міліції. - У підприємця є усі дозволи та документи, а ось люди діяли всупереч закону. Тепер громадянам, які зламали огорожу, може загрожувати штраф. Який саме, залежить від статті. Наразі ж правоохоронці з'ясовують усі обставини та вивчають факти.
Окрім штрафу, як повідомили правоохоронці, підприємець у суді зможе вимагати компенсації за пошкоджений паркан і грошей, витрачених на його встановлення. Наразі ситуація залишається невирішеною. Чи вдасться комусь помирити сторони конфлікту, стане відомо через тиждень, коли чоловік відновить роботи.
До слова, площа біля церкви із 2005 р. названа на честь Папи Івана Павла ІІ і розташовані на ній клумби уже декілька років рясніють не квітами, а бур’янами. Їх не прибирають ані влада, ані парафіяни.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
17:37, 7 травня
15:48, 15 травня
11:41, 16 травня
19:55, 13 травня
09:04, 17 травня
live comments feed...
Коментарі