• Головна
  • В Тернополі панує епідемія соціоманії
11:10, 9 червня 2011 р.

В Тернополі панує епідемія соціоманії

Не можете провести й дня, щоб не зайти в улюблений «Вконтактах», «Твітер» чи «Facebook»? Перевірити повідомлення, прокоментувати світлину, поставити сердечко під відеозаписом чи добавити нового друга?  Можете бути певними: у вас соціоманія.

Все більше і більше інтернет користувачів стають заручниками соціальних мереж, які появляються в всесвітній павутині, як гриби після дощу. Особливо популярними серед українців є відомі всьому світові мережі англійця Цукермана «Facebook» та росіянина Дурова «Вконтактах». В цих «соціалках» юнаки і юнки готові сидіти цілодобово. Більше того, до численної армії інтернет-залежних приєднуються й люди старші 40 років.

Тернополяни також не уникнули тотального прогресу. Інтернет є чи не у кожного другого жителя файного міста, де школярі та студенти – основна аудиторія. «Відірвати» від комп’ютерного монітора соціомана не обійдеться без труднощів. Світова павутина робить з колись слухняних Сергійка чи Оленки зомбі віртуального простору. Молоді люди стають дратівливими, збільшується розумове та фізичне виснаження, порушується сон та увага. Зачасту соціомани навіть харчуються за клавіатурою. І все це для того, щоб «заповнити» брак спілкування, уваги до себе чи популярності.

Лікуватися від віртуальної чуми так само важко, як і від алкогольної чи наркотичної залежності. Термін «ломка» хворому на соціоманію також присутній. Ось тільки біда в користуванні веб-сторінками є не тільки в неконтрольовано - довгому сидінні за комп’ютером, а й у викладі приватної інформації «юзера». Як правило, самі відвідувачі того ж таки «контакту» не усвідомлюють, що може трапитися з їхньою фотографією чи відеозаписом після потрапляння їх в інтернет. Варто взяти до уваги, що близько 70% всіх веб-сайтів – це порнографія. А тепер припустіть, що «найактивніші» користувачі ХХХ – сторінок без будь яких перешкод можуть заглянути і на ваш акаунт.

Студентка Марта розповідає, що інтернету вона приділяє чимало часу, але не зловживає: «Соціальними мережами я користуюся лише для діла. Приміром, коли треба комусь щось терміново написати. Що ж стосується приватної інформації, то в мене, наразі, немає часу "сидіти" годинами і переглядати чужі сторінки, фото чи відео. І хоч в мене самої багато альбомів з фотографіями, надто особистих виставляти не люблю».

Зізнатися в своїй віртуальній залежності осмілився дев’ятнадцятирічний Тарас. Однак хлопець сказав, що  попри це є ярим противником розміщення в мережі відвертостей: «Розміщення відвертих відео та фотографій – повне безглуздя. Не можу досі зрозуміти з якою метою це робиться. В деякій мірі, я також є соціоманом, бо нетом користуюсь дуже часто. Особливо в період навчання. Але чудово усвідомлюю, що засиджуватись на «сторінці» не є нормальним». Також парубок вважає, що на соціоманію вже хворіє чимала кількість молоді Тернополя, але вакцина від неї існує. Для цього потрібно більше гуляти, вести активний спосіб життя та не байдикувати.

Потенційно залежними від світової павутини є близько 85%  українців. Якщо посилатися на останні дослідження, то Україна знаходиться на п’ятому місці серед найактивніших користувачів фейсбука, залишивши в аутсайдерах навіть більш технічно розвинені держави.

Наразі, як захистися від веб-залежності вітчизняні психологи ще не знають. А поки медики міркують, армія соціоманів з кожним днем поповнюється тисячами новобранців.

В Тернополі панує епідемія соціоманії, фото-1

Коментарі

Оголошення
live comments feed...