• Головна
  • 158 тернополян з початку сезону звернулися по медичну допомогу через укуси кліщів
13:20, 9 червня 2011 р.

158 тернополян з початку сезону звернулися по медичну допомогу через укуси кліщів

Кліщі підстерігають тернополян у парках та зелених зонах міста. Так, цього року зафіксовано два напади кліща на вулиці Лесі Українки, 11 – у парку Національного відродження, 10 – у гідропарку, 8 – у Кутківецькому лісі. Про це повідомив головний державний санітарний лікар міста Володимир Панічев.

Загалом же з початку сезону по медичну допомогу через укуси кліщів звернулися 158 тернополян. Проте реальна кількість постраждалих медикам не відома. Двоє мешканців через напади кліщів захворіли на хворобу Лайма. Це сталось через невчасне звернення до медиків, передає ІНТБ.

– Жінка знала, що був такий випадок, але вона не звернула на цеувагу. Кліщ був видалений членами сім’ї. А потім через певний період в місці покусу з’явилася кільцева еритема – це таке почервоніння. Вона запідозрила неладне, звернулася – і їй діагностували хворобу Лайма. Але добре, що хоч вона взагалі звернулася по допомогу, тому що це тільки початки. Вона отримає специфічне лікування, – розповів Панічев.

Хворобу Лайма діагностують лише з використанням лабораторних методів дослідження, каже Володимир Панічев. А вона може проявитися навіть через два-три роки. Тоді медикам важко визначити, чи пов’язане захворювання з нападом кліща. У людини хвороба з’являється після укусу кліщем, який раніше напився крові зараженої тварини. Хвороба Лайма не передається між людьми.

– Хвороба Лайма загрожує небезпечними віддаленими наслідками. Це ймовірні ускладнення в серцево-судинній, нервовій системі і тому подібне, – розповів медик.

Лікар радить під час відпочинку в лісах уникати місць із сухою травою та гіллям. Саме там кліщі підстерігають свою жертву. Штани повинні бути довгими і на зав’язках знизу.

У момент нападу кліщ настільки маленький, що людина його не помічає. Вчепившись за одяг, комаха мігрує, шукаючи доступу до тіла. Коли потрапляє на шкіру, кусає не одразу, а шукає м’яку поверхню. Лише тоді починає пити кров і збільшуватися до помітних розмірів. Коли кліщ напивається – відпадає. Проте якщо він інфікований, під час поглинання крові може заразити свою жертву.

Після відпочинку, каже Володимир Панічев, вдома треба роздягнутися і ретельно оглянути всі місця можливого знаходження кліща. Якщо ви його знайшли – незалежно від того, витягнули комаху чи ні, – зверніться до лікаря.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...