• Головна
  • Спецїдальнi для обраних: дешево і без зайвої скромності
13:03, 13 червня 2011 р.

Спецїдальнi для обраних: дешево і без зайвої скромності

...Сюди проста людина не увiйде. Мiлiцiонери на входi популярно пояснять, що сторонiм тут робити нiчого. Треба мати спецперепустку. Так, як колись, коли такий привiлей мала партiйна номеклатура.

Сьогоднi чиновники Януковича знову згадали про старе i приємне. У бiльшостi обласних державних адмiнiстрацiй вiдновлено дiяльнiсть так званих спецїдалень. Мабуть, аби шлунки українських бюрократiв були ситi й не буркотiли пiд час обговорення важливих рiшень, для них працюють закритi вiд стороннього заклади.

Оцiнивши цiнники страв, якi немов застигли на позначцi "як за старих часiв", з упевненiстю можна сказати: вмiє наша влада стримувати рiст цiн. Ой як вмiє. Принаймнi для себе. Проникаємо, скориставшись журналiстськими хитрощами, за обiднiй стiл цього спецзакладу i починаємо вивчати меню.

На перше у нас сьогоднi молочна каша за 3 гривнi 24 копiйки, грибна юшка за 4 гривнi, курячий бульйон за 4 гривнi 83 копiйки та солянка за 9,64 гривнi. Вражає прискiпливiсть цiн. Аби не образити гаманцi чиновникiв, усе тут вирахувано до копiєчки. Це, напевно, для того, аби нагадувати посадовцям, що копiйка гривню береже i навчити їх економити бюджетнi грошi.

Шукаємо у меню бюрократiв гарнiри. Перелiк став - великий. На друге нам пропонують макарони за 3 гривнi i 18 копiйок, гречану кашу за 6.34 гривнi, вiдварну картоплю за 6 гривень 74 копiйки, тушкована капуста...

Вибiр до гарнiру просто вражає. В той час, як дiти у шкiльних їдальнях тiшаться котлетами за чотири гривнi, тут вам i м"ясо по французьки, i фiле хека (приготоване рiзними способами), i вiдбивна зi свинини, шашлик, яловичина, печiнка смажена... Очi розбiгаються. Видно, що посадовцi наших адмiнiстрацiй - гурмани.

Усе коштує копiйки. За свiй обiд чиновники платять 15-20 гривень.

А хочете чогось мiцнiшого? Прошу дуже. На прилавку -- пиво мiсцевого
виробника. Щоправда, його цiна така ж, як i для народу. Це тут єдине нагадування, що зростання цiн в областi таки було.

До речi, з обласного бюджету грошей на утримання їдальнi не видiляють. Принаймнi так нам сказали в управлiннi майном спiльної власностi Львiвської облради, на балансi якої i перебуває спецхарчевня.

Ми не знайшли фактично жодної областi, де чиновники не влаштували б для себе спецгодiвничок. У Чернiвцях, аби потрапити в спецїдальню
обласної державної адмiнiстрацiї, треба не лише пройти охорону, а ще й ту чиновницьку "столову" знайти. Що зробити майже неможливо, бо, аби дiйти до неї, треба добряче поблукати довжелезними коридорами, кiлька разiв пiднятися-спуститися сходами i пройтися пiдвальним лабiринтом.

Не впускають простих смертних i у столичну спецїдальню. "Ну ми ж не можемо до адмiнiстрацiї впускати будь-кого, - кажуть у прес-службi Київської ОДА. - Ясна рiч, на входi людей перевiряють".

У Днiпропетровськiй, Донецькiй та Харкiвськiй облдержадмiнiстрацiях нам  теж кажуть, що своїх працiвникiв харчують у спецїдальнях, а стороннiм туди зась.

"Працiвники нашої адмiнiстрацiї такi ж люди, якi й усi iншi. Вони теж хочуть їсти. I нiчого дивного нема в тому, що для них працює їдальня", - кажуть, наприклад, у Днiпропетровськiй ОДА.

Однак на питання, чому ж для "таких самих людей" у нашiй країнi борщ
дешевший в держадмiнiстрацiї, вiдповiсти не можуть. Хiба жартома додають, що посадовцi ухвалюють важливi для населення рiшення i що їхнiй ситий шлунок впливає на гарний настрiй, вiдповiдно - i на тi самi рiшення.

I хто знає, можливо, колись нашi губернатори та їхнi чиновники так смачно пообiдають, будуть у такому доброму гуморi, що й у магазинах з'являться усi нинiшнi товари ще за "радянськими" цiнами.А можливо, посадовцi почнуть iз того, що вiдкриють свої спецїдальнi для народу, на благо якого вони так тяжко працюють?

P.S. Днями журналісти сайту дізнаються про ціни в їдальні Тернопільської ОДА.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...