08:15, 15 червня 2011 р.

Тернопіллю не потрібні ліси?

В нашому краї розгортається боротьба з ...майбутніми лісами. На перший погляд це здається дивним, адже у свідомість міцно увійшли гасла "Ліс - наше багатство", "Ліс - зелені легені планети", "Бережіть ліс". Чому проти насадження лісів в нашій області виступають екологи?
Українські екологи вимагають припинити заліснення на Тернопіллі цінних степів.
Ця територія потребує особливої охорони, включає цінні лісові, лучно-степові та степові ділянки, що складають основу екомережі Тернопільської області, яка входить до екологічного коридору  Дністра. За свідченням фахівців, вона має не лише національне та всеєвропейське значення.
На території проектованого НПП «Бережанське Опілля» зростає понад 80 видів рослин, включених до Червоної книги України (2009), а це більше половини рідкісних рослин Тернопільської області. Ця територія не є придатною для сільськогосподарських робіт - ландшафти є балочними системами, схилами пагорбів, улоговин.
Після того, як керівництво Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства і його місцевих підрозділів відмовилося погодити організацію національного природного парку «Бережанське Опілля», вони звернулися зі скаргою до Міністерства екології та природних ресурсів України.

На думку екологів,  науковці опрацьовують нові матеріали для заповідання особливо цінних ділянок, а  голова Тернопільської ОДА В.Хоптян своїми розпорядженнями  надав ДП «Бережанське лісомисливське господарство» земельні ділянки для ведення лісового господарства у постійне користування, тобто для для створення нових лісових насаджень.  Заліснення надзвичайно цінних степових ділянок Опілля ставить під загрозу існування степових екосистем України.

Задля збереження унікальних територій члени громадських екологічних організацій вимагають національного природного парку «Бережанське Опілля».

Коментарі

Оголошення
live comments feed...