• Головна
  • Від помідорів на Тернопіллі до «Титану України»: шлях Дмитра Фірташа
12:20, 15 червня 2011 р.

Від помідорів на Тернопіллі до «Титану України»: шлях Дмитра Фірташа

Бізнесмен Дмитро Фірташ в молодості займався вирощуванням помідорів у Тернопільській області, де він народився, - повідомляє "Погляд".

“Це пекельна праця, і передбачалося, що я буду цим займатися, як більшість місцевої молоді. Батьки мене з дитинства щодня примушували працювати. Не тому, що мене не любили, а тому що все так жили”, – сказав Фірташ.

"Я ці помідори ненавидів, я на них дивитися не міг… Замість того, щоб, як всі, бути влітку на морі, я на ринках, в країнах Прибалтики, продавав ці кляті помідори. Бо як інакше? Це основний дохід дому”, – зазначив він.

“Але я поїхав у Донецьку область, вступив до залізничного училища. За першою спеціальністю я машиніст електровоза і паровоза. Звідти мене призвали в армію. Армія два роки, як усі, і я повернувся додому. Вирішив залишитися у Чернівцях і пішов працювати у пожежну частину”, – заявив бізнесмен.

“У цей час Радянський Союз уже практично розвалювався. Я відпрацював п’ять місяців, а отримав зарплату всього за один місяць. Я тоді вже був одружений, у мене дитина народилася. Якби життя йшло по-іншому, платили б справно зарплату, то я б і не думав звільнятися…Але я не бачив іншого виходу”, – розповів Фірташ.

Потім, за словами Фірташа, він виїхав до Москви, де почав займатися бізнесом. Перших своїх 10 000 доларів заробив, не вклавши ні копійки.

“Всі ті, хто приїхав до Москви займатися бізнесом, тоді жили в готелі “Росія”. Росіяни, звичайно, але ще й туркмени, узбеки, казахи, українці, азербайджанці. Я там теж влаштувався. Це тоді я побачив, що можна без грошей заробити гроші, – зазначив Фірташ. - У ресторані грали радянські пісні того часу, знайомилися. Я посидів з однією компанією, посидів з іншою. Зістикував двох людей і заробив свої перші 10 000 доларів, не вклавши ні копійки. Я думав, що мені це сниться. І я зрозумів, що можу заробляти”.

Зараз Дмитро Фірташ  є найбільш вірогідним покупцем активів “Титан України”. На разі держпідприємства титанової галузі готують до продажу.

Законопроект, що передбачає виключення 11 підприємств зі списку заборонених до приватизації об’єктів (зараз 66), був зареєстрований 10 червня з подання регіонала Юрія Каракая.

Голова правління холдингу “Титан України” (управляє “Сумихімпромом”, державною акціонерною компанією “Титан” і ЗТМК) Олександр Нечаєв заявив, що виключення чотирьох підприємств титанової галузі зі списку заборонених до приватизації спростить процес залучення приватного капіталу.

“Вже розроблена програма, і зараз усе робиться для того, щоб в ці підприємства прийшли приватні інвестиції в сумі 1,5 мільярда доларів впродовж трьох років. І я знайшов такого інвестора – це Дмитро Фірташ”,- відмітив він.

За інформацією Нечаєва, в обмін на інвестиції Фірташ може отримати 50% в “Титані України”.

Нагадаємо, раніше Дмитро Фірташ неодноразово заявляв про готовність увійти до акціонерного капіталу “Титану України”. Він вже має активи у титановій галузі – 50% -1 акцію в Кримському “Титані” – і здійснює оперативне управління цим підприємством. Кримський титан у свою чергу здійснює оперативне управління Вільногорським та Іршанським комбінатами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Люта хвороба масово шириться Україною, викликаючи колосальне ураження шкіри": паразити починають прогризати ходи
"Дощ і потужний снігопад накриють Україну, злива та дика негода сунуть невідступно": куди пре лютий мороз у -25 градусів
"Страшний вірус крокує Україною, хвороба почала нищити здоров'я 2-х груп українців": життя під загрозою, інфекція і біда
"Долар готує українцям надзвичайний сюрприз, такого від курсу валют не чекав ніхто": що станеться в обмінниках?
Оголошення
live comments feed...